„Tento zápas rozhodly standardky. Prvních asi deset minut jsme se sice na hřišti hledali a měli problém se soupeřovou hrou, pak se to už ale zlepšilo a zbytek prvního poločasu byl vyrovnaný. Jen je škoda břevna těsně před poločasem. Mohli jsme jít do šaten ve vedení. Od druhé půle jsme už byli herně lepší. Vytvořili jsme si spoustu standardek, i tak jsme ale prohráli. Prostě jsme hráli, ale Holešov dával góly," mrzelo bezprostředně po finálním hvizdu rozhodčího Štipčáka tohoto 25letého středního záložníka, který do Kostelce zamířil před začátkem jara z Protivanova hrajícího I. A třídu.

Ten pak prokázal v zápase svůj um, když dal svému novému klubu v 83. minutě naději alespoň na bod. Snížil totiž na 2:3 nádhernou střelou zhruba z 35 metrů, když se gólman Šiška jen marně natahoval po břevně své svatyně.

Zdroj: Deník/David Kubatík

„Viděl jsem, že brankář stojí skoro na penaltě, a tak jsem ho zkusil přehodit. Abych se ale přiznal, tak nic takového na tréninku speciálně nezkouším. Byla to vlastně rada od trenéra, který nás upozorňoval na to, že ten gólman stojí často dost daleko, tak ať to zkusíme. No a padlo to tam. Škoda jen, že to nevedlo k bodům," popsal tuto zaznamenáníhodnou situaci, která znamenala už jeho druhou trefu v červeno-bílém dresu.

Nakonec ale ani tahle paráda Kostelckým k získání bodu nestačila. Sami se už neprosadili, naopak ještě v nastaveném čase schytali čtvrtý direkt z kopačky Ondřeje Otepky a prohráli 2:4. Jednalo se navíc už o druhou porážku v řadě poté, co na úvod jara slavně zvítězili hned třikrát v řadě. Sám Závodný v tom ale žádnou obrovskou komplikaci nevidí.

Divize E: Kostelec na Hané - Holešov (7.4.2024)
FOTO: Kostelec nestačil na Holešov. Přijdou změny v sestavě, říká nazlobený kouč

„Rozhodně žádným způsobem neklesáme na mysli. Z pěti zápasů máme devět bodů, což opravdu není špatné. Musíme prostě makat dál a já věřím, že se porveme ze všech sil i ve Strání a třeba odtud dovezeme i nějaký ten bod," vzpomněl i příští zápas, který společně se svými spoluhráči odehraje v sobotu na hřišti poměrně suverénního lídra soutěže.

A jak se vlastně borec, který v minulosti prošel mládeží prostějovského eskáčka, ale také třeba Protivanovem, Blanskem, Hněvotínem či Boskovicemi, dostal do kádru Kostelce na Hané? „Znal jsem hodně kluků z manšaftu i trenéra Keluce. Přemýšlel jsem nad přestupem i skrz práci, ale nakonec jsme se nějak domluvili tady. A myslím, že tým šlape dobře, my noví jsme do něj zapadli perfektně a pozvedli jsme jej. Jen to teď chce na hřišti předvést ještě něco málo navíc," popisuje.

Jak už zaznělo, na příští zápas se svěřenci kouče Keluce vydají do Strání. Týmu, který v dosavadních devatenácti odehraných utkáních dokázal hned patnáctkrát zvítězit, jednou bral bod za remízu ve Vsetíně a celkově si jde za svým jediným cílem, kterým je postup do MSFL.

„Bohužel, sliboval jsem, že se tam pobijeme ze všech sil, i tak ale s nějakými body vyloženě počítat nemůžeme. A do dalších zápasů musíme jednoznačně zlepšit pohyb na útočné polovině. Vzadu si to rozehrát umíme bez problémů, vepředu ale jsme spíše statičtí. Potom věřím, že se v tabulce začneme posouvat ještě výše," uzavřel Lukáš Závodný.