„Zápas se nám opravdu povedl. Hráli jsme jej s těžkým soupeřem, který byl sice tabulkově pod námi, ale herně předvedl obrovskou kvalitu. Zvláště v prvním poločase nás hodně přehrával a posílal kvalitní míče za obranu, se kterými jsme měli celkem velké problémy," popisoval 34letý gólman, který si ve své kariéře na sebe oblékl barvy prvoligových klubů, jako je Sigma Olomouc, Baník Ostrava, Příbram, České Budějovice, Jablonec či druholigový Prostějov, kde svou profesionální kariéru také ukončil.

„Naštěstí jsme to ale přežili a od druhého poločasu změnili rozestavení a systém naší hry. Díky tomu jsme už Holici do ničeho, až na pár nebezpečných centrů, nepustili," dodal ještě.

Sledoval jsem jeho pohyb…

Největší test v zápase pak podstoupil v průběhu 23. minuty, kdy proti jeho brance nařídil sudí Votava, pro hodně přihlížejících spíše sporný, pokutový kop, k jehož exekuci se postavil 23letý Vojtěch Novotný. Bárta však zachoval chladnou hlavu, s přehledem vystihl směr míče a pak už se mohl radovat v objetí svých spoluhráčů.

Divize E: HFK Olomouc - Kostelec na Hané (24.3. 2024)
FOTO, VIDEO: Holice neproměnila řadu šancí včetně penalty a s Kostelcem padla

„Snažil jsem se do poslední chvíle dívat na hráčův pohyb a podle toho jsem i odhadl stranu. A povedlo se to, za což jsem opravdu šťastný. A jestli penalta měla být? Ani nevím. Do poslední chvíle jsem sledoval útočníka a míč. Souboj se tam ale nějaký udál, došlo k pádu a rozhodčí to prostě pískl. A tak ji měli," vyjádřil se k situaci, ze které vyšel jako absolutní vítěz.

Mimo to ale, zejména v prvním poločase, musel čelit dalším útokům, které opravdu nepatřily do kategorie snadných. Mnohdy se holičtí borci na něj řítili i sami a kostelecké čisté konto, které pak vydrželo až do samotného závěru, se doslova otřásalo v základech.

„Každá situace má v tu chvíli, kdy zrovna probíhá, svá pro a proti. A v každé z nich člověk vždy udělá něco lépe a něco hůře. Dnes ale prostě vyšlo všechno a gól jsme nedostali. I proto si odvážíme tři body," říká.

Hrajeme s chutí a vypadá to podle toho

A tyto tři body rozhodně nebyly na jaře první. Posílené mužstvo Kostelce si totiž v odvetné části sezony drží stoprocentní bilanci tří zápasů a devíti bodů, když ještě předtím dokázalo zvítězit 2:1 v Rýmařově a 4:3 doma s třetím celkem tabulky ze Vsetína. Jaká je teď vlastně v šatně, kde byli téměř po celý podzim zvyklí na jedno z posledních míst, nálada?

„Ta tady byla super už před startem jara a teď se to jenom stupňuje. Všichni si věříme a máme z toho radost. A to si myslím, že je absolutně to nejdůležitější. Hrajeme totiž s chutí a pak to tak i na tom hřišti vypadá. Zatím nám to vychází, a tak v tom budeme pokračovat. Každý zápas je ale jiný," pochvaluje si Bárta.

Anketa o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Žádný obří rozdíl nevidím

Jak už bylo řečeno, strávil tento borec téměř celý svůj život v profesionálním fotbale. Jak tedy nyní vnímá ty zásadní rozdíly mezi tímto světem a divizí, která je čtvrtou nejvyšší českou soutěží?

„Profi fotbal je samozřejmě rychlejší, jinak si ale myslím, že nějaký diametrální rozdíl bych asi nenašel. Každý kluk, který fotbal hraje, totiž umí nacentrovat a vystřelit. Tím ale, že je to tempo nižší, mám možná o trochu více času si všechno promyslet. Třeba jestli vyběhnu nebo ne," hodnotí Michl Bárta, který v současné době působí v prostějovském eskáčku jako trenér gólmanů a na závěr říká: „Žádný návrat už neplánuji. Kapitolu profesionálního sportovce jsem už definitivně uzavřel. Chci se už prostě fotbalem hlavně bavit."