„Příprava byla dlouhá a na ten první zápas jsme se velice těšili. Bylo to těžké, protože jsme hráli na dost kluzkém povrchu. My jsme se s tím ale popasovali dobře a bereme díky tomu jasnou výhru," těšilo jen pár okamžiků po finálním hvizdu rozhodčího Brázdila kozlovického hrdinu, podle kterého ani nepanovaly v kabině žádné obavy z toho, že by soupeři mohlo pomoci, že už má na jaře jeden zápas za sebou. „V zimě jsme pracovali opravdu tvrdě a věřili jsme, že se to projeví. A projevilo," liboval si.

Vyhlídal se v zápase samotném trefil za záda gólmana Davida Kopřivy hned dvakrát. Nejprve si v 31. minutě naběhl hlavou na centr od rohového praporku a v poslední minutě první půle se prosadil taktéž po rohu, tentokrát si však míč zpracoval levou nohou a namířil přesně ke vzdálenější tyči. „Moje pocity jsou teď velice dobré. Ale nejen z těch gólů. Jsem šťastný i proto, že jsem konečně nastoupil na pravou zálohu, na které se mi hraje lépe," říká borec, který se v tomto ročníku trefil do sítí svých soupeřů již pětkrát.

Už jen patnáct!

S tím ale zase tak spokojený být nemůže. V jednom z předsezonních rozhovorů totiž tvrdil, že by branek chtěl nastřílet alespoň dvacet. „Doufám, že jsem dneškem tu střeleckou smůlu konečně protrhnul. V šatně si ze mě už dělali spoluhráči legraci. Už jich mám ale pět, takže ještě patnáct a bude to," směje se.

„Možná se mi tolik nedařilo, protože jsem byl stavěn na hrot, kde mi to moc nevyhovovalo. Hlavně ty přímé souboje se stopery. Mám radši, když si to můžu potáhnout po lajně. Hrál jsem tak i v Sigmě," dodává borec, který si dle vlastních slov na hřišti nejlépe rozumí s Dominikem Skopalem a Patrikem Michlem, se kterými se právě ze Sigmy zná.

Když budu makat…

Jeho předsezonní ambice však nebyly úplně neopodstatněné. Vyhlídal totiž do kádru Kozlovic, jednoho z největších favoritů divize E, přestoupil před sezonou z Lipové hrající krajský přebor, kde dokázal skórovat hned 22krát. A jak sám říká, rozdíl v těchto dvou soutěžích cítit skutečně jde. „Rozdíl je jednoznačně v intenzitě soubojů a v rychlosti. Věřím ale, že pokud bude skutečně tvrdě makat, zvládnu to i tady," zůstává ale optimistický.

Snad to zopakujeme

V příštím kole čeká Přerov velké divizní derby, v rámci kterého právě Kozlovice přivítají na svém trávníku předposlední Viktorku. „Bude to hodně vypjaté, ale myslím si, že jsme opravdu dobře namakaní a máme na to, abychom svůj výkon zopakovali a dosáhli i podobného výsledku, jako ve Šternberku," uzavřel Jakub Vyhlídal.