Festival BrnoON se kvůli vládním nařízením bude konat v mírně okleštěné podobě. Termín dvacátého až třiadvacátého srpna zůstává. „Pořadatelé letos připraví alespoň menší část programu zaměřenou na české umělce jako J.A.R., Mňága a Žďorp, Plastic People a další. V roce 2021 pak představí zbylou část programu s důrazem na zahraniční účinkující," zmínila Kateřina Gardoňová z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Dopravní nehoda v Sokolnicích na Brněnsku.
Opilý řidič nedal přednost. Odmrštěné auto vlétlo do lidí, srazilo i tři děti

To, že srpen bude v Brně festivalový, předznačí už konec července a první srpnové dny. Na tento termín totiž pořadatelé přesunuli Brasil Fest, akci, která má Brňanům představit to nejlepší z Brazílie. Lidé se setkají i s umělci, kteří zažili přímo slavné karnevaly v Riu de Janeiru, třeba s tanečnicí známou ze StarDance Veronikou Lálovou.

„Každá brazilská hudba si vás svým rytmem podmaní a zážitky ze sambodromu a karnevalu vůbec jsou slovy nepopsatelné. Jsem šťastný, že se nám podaří přivézt brazilské umělce a kus toho všeho k nám do Brna,“ nastínil dramaturg akce Jakub Škrha. V poslední červencový den totiž protančí městem karnevalový průvod, prvního srpna si pak lidé užijí koncerty a ochutnávku brazilské kuchyně.

Hudební bude i polovina srpna, lidé si tehdy užijí tradiční festival Maraton hudby, který nabídne koncerty všech žánrů na různých místech po Brně. „Festival dále připravujeme a momentálně neplánujeme jeho zrušení," ujistili pořadatelé akce na oficiálním webu.

Autor projektu KváseCzech pekl i s dětmi ve školce, pořádá kurzy. Z balíčků si lidé vyrobí vlastní rohlíky i bochníky.
Kvásek jako mazlíček. Chleba z obchodu mu nechutnal, začal péct vlastní a uspěl

Festivalový vrchol pak lidé zažijí v předposlední srpnový víkend. Ve stejném termínu, kdy se má konat BrnoON, totiž na nebi nad městem zazáří ohňostroje při přesunutém, a letos zúženém ročníku ohňostrojného festivalu Ignis Brunensis.