Ve městě lidem citelně chybí také lékařská pohotovost. Většina respondentů ankety, kterou při příležitosti dnešního Dne s deníkem pořídili redaktoři Prostějovského deníku, si stěžuje na obtěžující dopravu.

Koničtí se každý den potýkají s nadměrným zatížením centra dopravou a současně s nedostatkem parkovacích míst. „Přímo přes centrum vede ta největší tepna. Už několikrát se to naši zastupitelé snažili vyřešit. Neúspěšně,“ zlobí se Koničan Jan Zavíral.

Dobrou zprávou je, že Olomoucký kraj letos zahájí rekonstrukci silnice ze Slavětína do Runářova. „Opraví se tak důležitý silniční průtah,“ sdělil starosta Konice Jaroslav Mazur. Kraj ale získal peníze na stavbu nečekaně o rok dřív a konická radnice nemá v tomto okamžiku prostředky na potřebnou spoluúčast. „Máme dvě možnosti – buď zaplatíme spoluúčast šedesát milionů, nebo se nepřipojíme a rekonstrukce krajské silnice skončí u vjezdu do Konice. Já jsem pro první variantu,“ řekl Mazur.

Obyvatele Konice trápí také nedostatek volných parcel pro výstavbu rodinných domků. „Chceme stavět, ale není kde,“ říkají místní. „Téměř žádné pozemky nejsou v současné době pro bytovou ani průmyslovou výstavbu. Budeme se snažit odkoupit parcely od soukromníků,“ slíbil starosta.


Polovina dotázaných z naší ankety si stěžuje na chybějící kanalizaci. „Bohužel ani letos kanalizace nebude. Loni jsme žádali o dotace z evropských fondů. Bohužel jsme neuspěli, budeme doufat, že je dostaneme letos. S výstavbou kanalizace počítáme přibližně za dva až tři roky,“ vysvětlil Mazur.