Seriál akcí s názvem Den s Deníkem, který probíhá po celé republice, pokračoval včera na nádvoří zámku v Plumlově. Na zábavné odpoledne se sem přišlo podívat několik desítek lidí.

Na nádvoří na čtenáře Deníku i náhodné návštěvníky zámku čekal pestrý program. Mohli zatleskat divadelní, pěvecké a taneční produkci početné skupiny nejmenších žáků místní základní umělecké školy, měli možnost se také seznámit s obsazením a činností redakce Prostějovského deníku a zúčastnit se různých soutěží o ceny.

Ti, kdo přišli, dostali také příležitost, svěřit se redaktorům s tím, co je ve městě trápí, a co by v něm chtěli změnit k lepšímu. Starosta Plumlova Adolf Sušeň jim byl navíc k dispozici na pódiu a do mikrofonu odpovídal na připomínky, které se objevily v anketě ve speciální příloze Prostějovského deníku.
„V celém Plumlově není pořádné hřiště pro děti,“ postěžovala si například mladá maminka Marcela Škrabalová. Prý se kvůli tomu už sepisovala petice, kterou podepsala. „Místo je už vybrané, ale pořád se tam nic neděje,“ dodala. Radnice už ovšem hřiště slíbila, stejně jako chodník v nebezpečné Ohrozimské ulici, a tak snad slovo dodrží.

Nejvíce se na pódiu mluvilo o plumlovské přehradě, která dnes už mnoho turistů ani vodomilů neláká. Na vině jsou mimo jiné sinice. „Z krátkodobého hlediska se bude situace řešit chemickou cestou. Přípravky nesmí být zdraví nebezpečné,“ ujistil starosta. „V dlouhodobější perspektivě se pak počítá s odvedením odpadní vody kanalizací mimo přehradu,“ podotkl. Řeč byla i o bankomatu, který ve městě citelně chybí. Zde odpověď starosty optimistická nebyla.

Obrovskému zájmu ze strany dětí se těšila atrakce zvaná cashbox – chytaly se vzduchem hnané lístečky, které se potom měnily za ceny. Dospělí se zase mohli zapojit do soutěže o nový model Škody Fabia. Stejnou šanci má každý, kdo se Dne s Deníkem zúčastní. Prostějovský deník se chystá ještě do Němčic nad Hanou (5.6.) a do Prostějova (27.6.)