V centru na čtenáře Deníku i náhodné návštěvníky Němčic čekal pestrý program. Mohli zatleskat dětem z místní základní umělecké školy, ale i základní školy, které si připravily hudební, pěvecký a taneční program hodný obdivu. Němčice potvrdily, že disponují řadou uměleckých talentů. Současně se přítomní mohli seznámit s obsazením a činností redakce Prostějovského deníku. Zúčastnili se také různých soutěží o ceny.

Někteří lidé se svěřili přímo redaktorům s tím, co je ve městě trápí, a co by v něm chtěli změnit k lepšímu.

Starostka Němčic Ivana Dvořáková a místostarosta Jan Vrána byli všem k dispozici na pódiu a do mikrofonu odpovídali na připomínky, které se objevily v anketě ve speciální příloze Prostějovského deníku. Na přetřes však přišly i jiné záležitosti.

„Bydlím v ulici Československé armády, kde po sobě cukrovar zanechal jezírka s hnijící a zapáchající vodou. Už jsme dokonce chtěli dům prodat a odstěhovat se jinam, ale kdo by dům v takové lokalitě chtěl,“ postěžovala si Jindra Přikrylová.

„Odpovědnost je na cukrovaru. Pokud vím, zavázal se k tomu, aby s tím něco udělal do dvou let. Rybníčky by měl vybagrovat a osázet zelení,“ reagoval radní Jan Vrána.

Obrovskému zájmu ze strany dětí se těšila atrakce zvaná cashbox – chytaly se vzduchem hnané lístečky, které se potom měnily za ceny. Dospělí se zase mohli zapojit do soutěže o nový model Škody Fabia. Stejnou šanci má každý, kdo se Dne s Deníkem zúčastní. Prostějovský deník se chystá ještě do Prostějova (27.6.)