Seriál akcí s názvem Den s Deníkem, který probíhá po celé republice, pokračoval včera na hlavním náměstí v Konici. Na zábavné odpoledne se sem přišlo podívat několik desítek lidí z města i okolí.

Před radnicí na čtenáře Deníku i náhodné kolemjdoucí čekal pestrý program. Mohli si poslechnout hudební a pěvecké vystoupení žáků Základní umělecké školy v Konici, seznámit se s obsazením a činností redakce Prostějovského deníku nebo se zúčastnit různých soutěží o ceny.

Zájem byl také o předplatné Prostějovského deníku, který si zájemci mohli objednat a budou ho po dva týdny dostávat do schránek zcela zdarma.
Lidé měli možnost svěřit se s tím, co je ve městě trápí a co by v něm chtěli změnit k lepšímu. Starosta Konice Jaroslav Mazur jim byl k dispozici celou hodinu a musel čelit slušné palbě dotazů. Jeden z prvních, který padl, se týkal nové výrobní haly, která má stát na okraji Konice. „Chtěl bych vědět, co je na tom pravdy, co se tam bude vyrábět a kolik lidí tam najde práci,“ zajímalo Jaromíra Schöna. „Mohu to potvrdit, továrna bude. Mají se tu vyrábět lisované oleje. V provozu bude zaměstnáno asi třicet lidí, výroba je totiž hodně automatizovaná,“ reagoval starosta Mazur na dotaz související s ožehavou konickou problematikou a sice nedostatkem pracovních příležitostí.

Otázek z pléna však padlo daleko víc a týkaly se především špatného stavu silnic. Definitivní vyřešení této záležitosti si podle Jaroslava Mazura vyžádá ještě nějaký čas. Opravy místních komunikací se budou totiž provádět v závislosti na budování kanalizace. Na ni sice peníze ještě nejsou, ale Koničtí by se jich měli dočkat už příští rok. Očekávány jsou z fondů Evropské unie.

Velkému zájmu hlavně dětí se těšila atrakce zvaná cashbox – chytaly se vzduchem hnané lístečky, které se potom měnily za různé ceny. Dospělí se zase mohli zapojit do soutěže o nový model Škody Fabia. Stejnou šanci má přitom každý, kdo se Dne s Deníkem zúčastní. Dnes mají příležitost obyvatelé Holešova, ale akce bude ještě i v Prostějově. Konkrétně ve středu 27. června.