Před radnicí na čtenáře Deníku i náhodné kolemjdoucí čekal pestrý program. Mohli si poslechnout hudební vystoupení žáků Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose, seznámit se s redakcí Prostějovského deníku nebo se zúčastnit různých soutěží o ceny. Velký zájem byl také o předplatné Prostějovského deníku, který lze po dva týdny dostávat do schránek zcela zdarma.

Vaše problémy nás zajímají

Lidé měli také možnost se svěřit s tím, co je ve městě trápí a co by v něm chtěli změnit k lepšímu. Starostu města Jana Tesaře oslovilo hned několik lidí.
„Ve městě je příliš mnoho barů a heren.To se mi nelíbí. Jen v Plumlovské ulici jsem jich napočítala více než pět. My důchodci se ale nemáme kde sejít a pobavit se,“ prezentovala své výhrady přímo starostovi penzistka Anna Blažejová. „Na vaši připomínku mám jednoduchou odpověď. Pokud Prostějované do barů chodit nebudou, neuživí se. Lidé je ale velmi často navštěvují a tak se nemůžeme divit, že se neustále rozrůstají,“ reagoval první muž Prostějova.

Mnoho občanů své problémy sdělovalo alespoň do bloků přítomných redaktorů. „Nelíbí se mi boj chodců a cyklistů o místo. Vždycky, když jdu po hlavním náměstí s vnukem, mám o něj strach a musím ho držet za ruku. Cyklisté si totiž jezdí, jak se jim líbí a ohrožují ostatní. Myslím, že by tu pro ně měl být vymezený prostor,“ netajil svůj názor Bohumil Hála z Vrahovic.

„Bohužel, je to jen o kázni lidí,“ poznamenal k tomu Jan Tesař. Po diskusi s prostějovským starostou vystoupili žáci umělecké školy. „Zpívat na akci Den s Deníkem jsem přijela až z Přerova, kde studuji pedagogickou školu,“ přiznala Pavla Copková.

Velkému zájmu dětí se těšila atrakce zvaná cashbox – chytaly se vzduchem hnané lístečky, které se potom měnily za různé zajímavé ceny. Dospělí se zase mohli zapojit do soutěže o nový model Škody Fabia.

Stejnou šanci má přitom každý, kdo se Dne s Deníkem ještě zúčastní. Dnes mají příležitost obyvatelé Kroměříže, ale akce se ještě jednou vrátí také do Prostějova. Konkrétně ve středu 27. června.