V pravé poledne na Štědrý den, kdy se vrhali do chladných vod plavci Hané Prostějov u mostkovické výpusti, se do sebe pustili v malé kopané "Zbožínkovci" a "Kolářovci"…

Zápas dopadl stejně jako v předešlých letech, tedy triumfem prvních jmenovaných - "Zbožínkovci" – „Kolářovci" 5:4 (2:2).

Branky vítězů vstřelili Martin Kolář hattrick, Ivo Zlámal a Jiří Zatloukal po jedné brance. Za "Kolářovce" byli úspěšní jedním úspěchem brankář Jan Marák (který prostřelil téměř z půlky hradbu hráčů před sebou), Miroslav Kristek, Robert Skládal (nevídanou bombou pod břevno) a David Bezdomnikov.

Utkání bylo hrané 2 x 25 minut a obešlo se bez karet a zranění. “Zbožínkovci“ se rychle ujali vedení 2:0, ale „Kolářovcům“ se podařilo do poločasu vyrovnat na 2:2. Ve druhém poločase se zpočátku lépe vedlo „Kolářovcům“ , ale nadějné vedení 4:2 do konce zápasu neudrželi. „Zbožínkovci" zvýšeným úsilím a tlakem nejprve vyrovnali a dvě minuty před koncem vstřelili vítězný gól. Je stejně paradoxem, že „Kolářovcům“ vstřelil tři kousky přeběhlík Martin Kolář.

Vítězný tým "Zbožínkovců" nastoupil v sestavě Zbyněk Lošťák, Jiří Zbožínek, Martin Kolář, Oldřich Lošťák (65 let), Jiří Zatloukal a Ivo Zlámal. V brance "Kolářovců" nastoupil Jan Marák a v poli hráli Daniel Kolář, Miroslav Kristek, Jan Zlámal, Robert Skládal a David Bezdomnikov.

Všichni aktéři si po zápase popřáli k vánočním svátkům a také mnoho úspěchů a zdraví v roce 2020. Vydané kalorie pak bylo nutné doplnit v nedalekém Peter' s Pubu, kde všichni aktéři setrvali v družné zábavě. Ať žije příští dvacátý třetí ročník!