První číslo Dobrochovského zpravodaje je historicky prvním tištěným zpravodajským počinem hanácké obce, v níž aktuálně žije 350 obyvatel. „Říkal jsem si, že by byla velká škoda nezachytit zajímavé akce i investice, které v obci probíhají. Vše samozřejmě máme na internetu a Facebooku, ale kdo ví, jak budou tahle média fungovat třeba za 50 let. Tištěný zpravodaj ale můžeme v obecních a rodinných archivech zachovat i pro další generace,“ vysvětlil jeden z důvodů jeho vzniku starosta Miloslav Kříž.

Zpravodaj přináší například reportáž ze sázení větrolamu podpořeného Nadací ČEZ, první akrobatické pokusy dětí na novém workoutovém hřišti, studii chystaného obecního parčíku nebo zprávy o výstavbě obecní turistické ubytovny a vzniku solární nabíječky mobilů a elektrokol před místní hospodou. Další obsah tvoří velký rozhovor s předsedou spolku Aspire Vlastimilem Nakládalem, křížovka s tajenkou na míru a fotoreportáž z dětského dne k ukončení školního roku.

Část obsahu, například titulní strana nebo velkoformátová fotka uprostřed časopisu z nového Biocentra Dobrochov, je věnována aktivitám obce souvisejícím se soutěží Entente Florale Europe. „První číslo zpravodaje mělo původně vyjít u příležitosti příjezdu porotců do obce, jenže vzhledem ke koronaviru se vše o rok posunulo. Zpravodaj ale rozhodně nepřesouváme, neděláme ho pro porotu, ale hlavně pro naše občany,“ dodal Miloslav Kříž.

Jedna ze stran zpravodaje přináší také informace z okolí i z celého Olomouckého kraje. Na příslušnost ke kraji přitom odkazuje i nové obecní logo. „Barvy okvětních lístků kytice, která nahrazuje první písmeno O, jsou totožné s barvami v logu kraje. Dobrochov sice leží až téměř na hranicích s Jihomoravským krajem, ale cítíme se hrdými obyvateli Olomouckého kraje,“ upřesnil starosta Miloslav Kříž.

Obec Dobrochov