Pro Sázíme budoucnost jsme během dvou let vysadili již 70 stromů. Z celkového počtu jich 17 bylo zasazeno v sobotu 27. března. Druhově zde byly zastoupeny duby, lípy, javory a břízy.

Sázelo se ve Vývozu a podél polních cest vedoucích z Vývozu na Stráž. V této aktivitě nás podpořilo mnoho dobrovolníků, Obec Smržice a finančně Nadace Via a Česká Spořitelna, děkujeme.

Přicházíme také opět s výzvou pro všechny smržické občany na měsíc duben  - Znovu ukliďme Smržice. Při procházkách si vezměte s sebou 1 - 3 igelitky (plasty, sklo a směsný odpad), rukavice nebo pytlíky na ruce a posbírejte odpadky, které na své trase potkáte.

Ve Smržicích sázeli budoucnost a chystají se na jarní úklid okolíVe Smržicích sázeli budoucnost a chystají se na jarní úklid okolíZdroj: archiv Spolek rodičů Smržice

Zapojte děti a mládež. Když uvidí, kolik toho posbíráte, jistě si dají pozor, aby po sobě v přírodě příště nic nenechali. Vytříděné odpadky pak vyhoďte do kontejnerů tříděného odpadu v obci, ostatní odpad do odpadkových košů.

Když nám pošlete fotku na vlapa@email.cz a popis místa, kde jste uklidili, údaje budou zaneseny do společné mapy na našich stránkách. Fotky pak budou vystaveny na sousedském pikniku v parku 2. srpna 2021.

Pavla Slezáčková