Galerie současného umění Prostějov pořádá v Kulturním klubu Duha dvě výstavy, které budou zahájeny ve čtvrtek 8. června v 17 hodin.

Výstavní projekty představené v Kulturním klubu Duha mají na svědomí dvě malířky. První z nich je slovenská malířka Natália Šimonová, která bude svoje díla v Česku představovat poprvé.

Natália působí jako doktorandka na Fakultě výtvarných umění na Akademii v Banské Bystrici. Zajímá se o téma osobní a kolektivní paměti a v souvislosti s doktorandským studiem se věnuje přesahu klasické malby a konfrontace tohoto média s architekturou místa. Kurátorkou výstavy je Erika Kovačičová.

Ohlédnutí za víkendovým Kovářským fortelem.
Ohlédnutí za víkendovým Kovářským fortelem. Pohodový program pro děti i dospělé

Další umělkyní je studentka ateliéru ateliéru Volné umění III - Intermédia na Vysoké škole Uměleckoprůmyslové v Praze Ester Parasková.

Její práce je charakterizována nekonvenčním, stále se vyvíjejícím a silně expresivním stylem. Ve svépráci zkoumá rozsáhlou škálu technik, od kresby po olejomalbu. Na výstavě spolupracuje s kurátorkou Barborou Křížovou.

Dalším výstavní projektem je výstava sochařského ateliéru z Fakulty výtvarných umění v Brně vedeného Michalem Gabrielem. Kurátorkou projektu je zároveň studentka ateliéru Emma Štěpánová.

Tip na výlet do Moravského krasu. Zavítejte na lodičku po ponorné řece
Tip na výlet do Moravského krasu. Zavítejte na lodičku po ponorné řece

Výstava představuje díla pedagogů, absolventů i studentů ateliéru, mezi které patří také vedoucí ateliéru a známý český sochař Michal Gabriel.

Mira Macík,
kurátor Galerie současného umění Prostějov

Průhonický park a zámek.
Zámecký park v Čechách pod Kosířem byl inspirací pro park v Průhonicích