Prostějovská advokátka, občanka Vincencova a bývalá starostka obce je známou autorkou detektivek a společenských románů. Vycházejí v ediční řadě Původní česká detektivka v brněnském nakladatelství MOBA. Letošní novinka je jednadvacátou autorčinou knihou. Připomenout můžeme například detektivní romány Kosa a kámen, Smrt a Blázen, Vražda v lázních Skalka, Boty do nebe, Malířova pýcha, Slepá bába či společenské romány Šaty z duhy, Kočka na plotně, Katedrála z písku a Palačinky s pepřem.

Také tato další Pospíšilové kniha bude bezpochyby napínavá a zajímavá. Knižní novinky z 11. 11. 2019 o ní v anotaci uvádějí: „Marie s Klenským chystají svatbu. Rozhodli se, že obřad i hostinu budou mít v penzionu U Dvou lišek. Ještě než pošlou pozvánky, chtějí si kvalitu zařízení ověřit a rozhodnou se strávit tam týden dovolené.“ Účastníci křtu mohli nahlédnout do děje knihy prostřednictvím ukázek. Zároveň si také mohli knihu zakoupit a nechat autorkou podepsat.

„Po Novém roce bych měla odevzdat rukopis další knihy. Tentokrát to bude společenský román,“ prozradila svoje další plány Jarmila Pospíšilová a doplnila je o informaci, že vyšetřovateli Marií a Klenským skončila předchozí řada knih. V dalších detektivkách se už objeví noví vyšetřovatelé.

Jarmila Pospíšilová je držitelkou Ceny Jiřího Marka udělovanou českou sekcí Světové asociace autorů detektivní literatury. Získala ji v roce 2013 za detektivku Boty do nebe. Za celoživotní literární tvorbu, která výrazně překračuje hranice regionu, obdržela v roce 2017 Cenu města Prostějova.

Hana Bartková