„Čarodějnický týden pořádáme už spoustu let a jsme moc rády, že se aktivně do připraveného programu zapojují děti i rodiče. Rodiče jsou také kreativní při výrobě a pořizování čarodějnických kostýmů nejen pro děti, ale i pro sebe.“

V květnu v MC začíná nejen nový cyklus programů, ale jako vždy budou májové dny věnovány především rodině. V květnu totiž slavíme nejen svátek matek, ale také mezinárodní den rodiny.

„Při jeho příležitosti tvoříme v centru vždy nějaký společný projekt a tématem toho letošního budou naše životní role a podpora zdravých vztahů.“

V květnovém programu nebude chybět ani další beseda pro rodiče a bude se besedovat o sourozeneckých vztazích s Markétou Skládalovou.

Poslední beseda v letošním školním roce je pak naplánována na začátek června s olomouckým psychologem Vojtěchem Holickým a tématem bude role mužů ve výchově. Na besedy se mohou přihlásit nejen pravidelní návštěvníci MC, ale vítáni jsou i ostatní zájemci. Rezervace je předem nutná.

Do konce školního roku pak Cipísčata čekají i programy v parku ke dni dětí nebo třeba další samoobslužná stezka, tentokrát s dopravními úkoly.

A vzhledem k tomu, že v červenci proběhnou v MC jako vždy příměstské letní programy pro rodiče s dětmi od 2,5 do 4 let a pro předškolní děti, tak přípravy na prázdniny jsou v plném proudu. Letos čekají Cipíska pohádkové týdny pro rodiče a děti a duhový týden pro předškoláky.

Všechny informace o programech MC Cipísek získají zájemci na kontaktních adresách: www.mcprostejov.cz, www.facebook.com/cipisek prostejov nebo e-mailem: mcprostejov@centrum.cz

Markéta Skládalová