Javoříčko. Místo s pohnutou historií, nedaleko překrásných Javoříčských jeskyní, zažije už ve středu 28. září od 9 hodin svátek všech milovníků guláše. Vídeňský, maďarský, paprikový, bramborový… Výběr a vůně linoucí se z kotlíků budou rozmanité!

Který ze šesti týmů projeví nejvíce kulinářského umu a jejich guláš se stane majstrštykem festivalu? O tom rozhodne pětičlenná porota, která rozdělí body ve čtyřech kategoriích: chuť – barva – styl servírování a umělecký dojem týmu.

Od 10 do 14 hodin rozezní areál koncert kapely Fantajm, která přiveze poprock z úrodné Hané. A pro všechny, kdo milují překvapení a chtějí podpořit charitativní cíl akce, je připravena dražba a tombola.

 Zátopkova štafeta 2022 na ZŠ Svatoplukova ve Šternberku.
Zátopkovu štafetu 2022 na ZŠ Svatoplukova ve Šternberku běželo 210 žáků

Každý, kdo si koupí los, pomůže dětem a vyhraje! Dražba pak proběhne během dne a jednou z cen je i trampolína v hodnotě 30 000 korun se symbolickou vyvolávací cenou.

„Celkový výtěžek z akce půjde na pomoc sedmileté Kačence, která potřebuje chodítko v hodnotě 58 tisíc korun. Narodila se předčasně, prodělala mimo jiné dětskou mozkovou obrnu a nemůže chodit. Část peněž už jsme vybrali, ale většina stále chybí a pojišťovna pomůcku nehradí. Pokud se povede peníze vybrat, pozná Kačenka svět ze zcela jiné perspektivy. A získáme-li větší obnos, podpoříme také dvanáctiletého Káju, který opět po mozkové obrně potřebuje rehabilitace nehrazené pojišťovnou,“ říká Jarek Strejček, předseda správní rady Nadace Malý Noe, která navíc sestavila pro festival vlastní gulášový tým.

Huuk a Boy.
Psí osudy: Seznamte se s trojčaty. Dva vyhráli nový život, třetí odešel milovaný

Programem nás provede oblíbený moderátor a programový ředitel Rádia Haná Marek Berger. „Čeká nás skvělá atmosféra, hudba a guláš, co zahřeje a pomůžeme, bez ohledu na počasí. Tak přijďte za námi se bavit,“ zve Marek.

Program

  • 9:00 – zahájení, vzplanou ohně pod kotlíky a začíná vaření.
  • 10:00–14:00 – koncert a zábava s kapelou Fantajm.
  • Cca 11:30 – začíná prodej gulášů, na které vzápětí naváže jejich vyhodnocení.
  • Lístky do tomboly lze zakoupit v průběhu celého dne.

„Pozvěte přátele, blízké či obchodní partnery, s nimiž se chcete potkat, ale není příležitost. Je to ideální čas i místo. Budete mít výborně navařeno, k tomu skvělou hudbu a zábavu, navíc za symbolickou cenu a pro dobrou věc. Pro děti je připraven skákací hrad a hřiště, pro všechny jedinečný areál se zahradou, nedaleké Javoříčské jeskyně i stálá expozice v muzeu,“ zve organizátorka a srdce festivalu Denisa Švecová.

Regionální den železnice 2022 v Olomouci.
Zvláštní vlaky jezdily z Olomouc do Šternberka a zpět. Den železnice nadchl

„Připravenou máme také mokrou variantu, ale věříme, že nás počasí podpoří a užijeme si skvělou atmosféru,“ dodává s optimismem Martin Vyhlídal za Javoříčko.

Akce probíhá za podpory spolku Nové Javoříčko, Rádia Haná a olomouckého business klubu My Networking Club, jehož členové se podílí na programu a chybět nebudou ani u kotlíků!

Událost na Facebooku: https://fb.me/e/2sGZGeciD

#clanek|7048972#

O Javoříčku a multifunkčním přírodním areálu
V roce 2010 vznikl díky nadšení místních obyvatel spolek Nové Javoříčko, který odvážně inicioval záchranu původní školy v Javoříčku, jež patří mezi významné památky. Z nadšení potomků těch, kdo zažili na konci 2. světové války vypálení osady, vzniklo také atraktivní turistické zázemí s multifunkčním přírodním areálem, který zahrnuje stálou expozici v budově školy, bistro s venkovním posezením, okrasnou zahradu s jezírkem a dětské hřiště s atypickými prvky. V areálu bylo zbudováno také pódium a parket, ideální pro konání řady akcí, např. Krápníkohraní, Javoříčkovění, hudební večery a samozřejmě pietní setkání. Práce organizace je zcela dobrovolnická.

Pustevny a Radhošť - známá hřebenovka v září 2022.
VIDEO: Trasa Pustevny - Radhošť. Známá hřebenovka pod drobnohledem

O Nadaci Malý Noe
Nadace Malý Noe už patnáct let aktivně pomáhá dětem, které žijí bez náležité péče biologických rodičů, jsou týrané nebo jinak ohrožované. Své výročí nadace letos v září oslavila výsadbou již šestého sadu, který nese jméno Park Lásky a Přátelství. Vysadila tak celkově 378. strom, a to na Nových Sadech U Kapličky. Nadace pomáhá systémem 100 procent a tedy garantuje, že veškeré prostředky od dárců jdou přímo na pomoc dětem. Dále pořádá benefiční koncerty ve spolupráci s významnými umělci ČR, dětské dny, soutěže v kreslení pro dětské domovy a Klokánky a prodej vánočních hvězd, svíček, kávy ad.

Martina Burýšková

Ilustrační foto
Vyrazte na první Svatováclavský festival piva, hudby & tance na Kraličáku
Prostory nikdy nezprovozněné jaderné elektrárny Zwentendorf.
Atom konserve. Nahlédněte do útrob nikdy nezprovozněné jaderné elektrárny