Sérii zápisků takzvaného "Covid" deníku nám poskytla trojice studentů - Jarda, Štěpán a Michal. Právě s jejich reflexemi se v těchto dnech setkáváte v rubrice Čtenář reportér.

5. týden - (6. - 12. dubna 2020)

Jarda - Všechna opatření se začala pomalu uvolňovat a já jsem začal mít fotbalové tréninky v menších skupinkách. Konečně jsem aspoň na dvě hodiny vyšel z domu a potkal se s kamarády. Většinou jsem z tréninku přišel domů a zahrál si nějakou hru, nebo se podíval na seriál, a když jsem nestihl udělat školu před tréninkem, tak jsem se musel vrhnout ještě na úkoly, než jsem šel spát.

Štěpán - Moji skromnou vegetaci mi zahubili škůdci, zejména slimáci, kteří mi tam lezli ze sousedovy zahrady. Jelikož jsem byl vývojem posledních událostí velmi zhnusen, uzavřel jsem se do sebe a začal jsem se dívat na seriály a reality show, díval jsem se na Pevnost Boyard, Takeshiho hrad nebo třeba Ninja factor. I to mne však také časem omrzelo. V této době mi přišlo, že školy bylo celkem dost. Úkoly nebyly těžké, ale začal jsem se v nich topit. Několik jsem jich zapomněl odevzdat a na těch složitějších jsem si moc nedával záležet. Z této krize jsem se naštěstí vyhrabal a všechny resty jsem si dopracoval.

Michal - Uběhnul další měsíc a já už začal mít po krk nicnedělání. Proto jsem započal domácí individuální trénink ve florbale. Došlo mi totiž, že situace kdy nikdo netrénuje, se dá docela pěkně využít v můj prospěch. Jelikož mi na mém sportu velice záleží, začal jsem tedy trénovat, abych se vyrovnal i těm nejlepším v naší lize. Později jsem se z domu přemístil i na nějaké venkovní hřiště, protože omezení začaly zlehka polevovat a musel jsem toho využít. Cvičil jsem vše od fyzické kondice, až po ty nejtěžší dovednosti pro florbalistu. Po dlouhém dni plného trénování jsem přišel domů a většinou jsem odpadl, nebo jsem šel dělat školu. Na večer jsem si opět zahrál nějaké hry, podíval se na nějaký film či seriál, dal jsem si pivo a šel jsem spát.


Autoři textů: Jarda, Štěpán a Michal, studenti OAPV