Začtěte se do dalších zápisků z takzvaného "Covid deníku" od dvojice studentek Barbora K. a Zuzana V. z Obchodní akademie v Prostějově. 

5. týden (6. - 12. dubna)
Zuzka – Dny mi připadaly pořád stejné, jak přes kopírák. Škola, brigáda, zavřená doma. Na Velikonoce jsem upekla svůj první mazanec a na Velikonoční pondělí nám zbylo akorát na snídani. Díky internetu jsme si často volaly s kamarádkami, a to mi hodně pomáhalo.

Barča – V tomto týdnu byly Velikonoce, ale nebyly vůbec tradiční. Byli jsme všichni doma a ani vajíčka jsme s mamkou nebarvily. Vymrskali nás jen taťka s bráchou. Dívali jsme se v televizi na pohádky a šli jsme na procházku. Jinak celý týden byl obdobný, jako ty minulé.

6. týden (13. - 19. dubna)
Zuzka – Tenhle týden začal Velikonočním pondělím, které jsme strávili netradičně, ale s rodinou. Rozhodli jsme se, že půjdeme na procházku po okolí. Samozřejmě jsme dodržovali všechna opatření. Po procházce nás přijel navštívit bráška. Zbytek týdne jsem byla doma a věnovala se škole. Online výuka mi vyhovovala z pohledu, že jsem si úkoly mohla přizpůsobit sobě. Na druhou stranu jsem často měla s něčím problém a chybělo mi vysvětlení.

Barča – Učitelé začali dělat videohovory, které si myslím byly užitečné, protože nám vysvětlili látku, které jsme nerozuměli. Dopoledne jsem dělala školu nebo jsem pomáhala mamce s vařením. Cvičila jsem podle trenérů na internetu a chodila běhat. Domácí škola mi začala vyhovovat, protože jsem měla víc času.

Autorky textu: Barbora K. a Zuzana V.