KC Peaches je kavárna, která se pohybuje v oblasti bistra. Nabízí škálu káv a zákusků, ale také snídaní a obědů.

Na jedné směně se pohybuje asi 7 zaměstnanců a každý z nich má přidělený svůj úsek. Například: příprava kávy, smoothies, objednávání, mytí nádobí, práce v marketingu, příprava snídaní a také sendvičů. Na směnách se většinou střídají dva vedoucí.

Naše pracovní úkoly spočívaly zejména v obsluhování zákazníků. Přijímaly jsme objednávky, které jsme zadaly do systému. Následně jsme dané pokrmy odnesly k zákazníkům.

Hřib královský (Boletus regius) je uveden v Červeném seznamu makromycetů ČR v kategorii EN (ohrožený druh) a je zároveň i zvláště chráněným druhem podle vyhlášky MŽP 395/1992 (v kategorii kriticky ohrožený druh). Jeho sběr je zakázán!
Podívejte se na překrásné hřiby královské rostoucí na Brněnsku. Ale nesbírat!

Adéla Pospíchalová, Veronika Lošťáková z Obchodní akademie Prostějov byly na stáži v kavárně KC Peaches v Irsku.Adéla Pospíchalová, Veronika Lošťáková z Obchodní akademie Prostějov byly na stáži v kavárně KC Peaches v Irsku.Zdroj: Se souhlasem Veroniky LošťákovéDále jsme si vyzkoušely přípravu smoothies, shotů a kávy. Měly jsme také možnost pomoct kuchařům s přípravou potravin a jídel. Sklízely jsme nádobí ze stolu a poté připravily stůl pro další zákazníky.

Hlídaly jsme stav zboží na prodejně a případně jej doplnily. Když došlo nové zboží, postaraly jsme se o jeho doplnění. Také jsme párkrát donesly balíček do kanceláře firmy.

Atmosféra na pracovišti byla velmi příjemná. I přes rušné dny jsme si všichni dokázali udržet úsměv na tváři. Mezi pracovníky byla velice přátelská atmosféra a všichni byli velice ochotní nám s čímkoliv pomoci. To samé platilo i u zákazníků, kteří se s námi rádi dali do řeči.

Rozkvetlé památky v Olomouci.
FOTO: Rozkvetlé památky v Olomouci ozdobila také floristka Klára Franc Vavříková

Práce v kavárně nám přinesla spoustu nových zkušeností a přátel. Byly jsme obeznámeny s chodem firmy a tím, jak to v takové kavárně funguje. Naučily jsme se pracovat pod stresem a jak si správně rozvrhnout čas, aby všechno vycházelo a zákazníci byli spokojeni.

Stáž nám pomohla ve vylepšení našich komunikačních schopností – jak v anglickém jazyce, tak i obecně.

Ubytované jsme byly u rodiny, která byla moc hodná a ochotná. S čímkoliv nám pomohla a také jsme měly možnost podniknout s nimi nějaké výlety.

Zámek Plumlov a jeho okolí.
TIP NA VÝLET: Pohádkový Bouzov, impozantní Plumlov nebo aristokratická Raduň

Náš pokoj byl prostorný s vlastní koupelnou. Celý dům byl moderně zařízený a moc se nám tam líbilo. Co se týče jídla, tak nám vařili moc dobře a o hladem jsme rozhodně netrpěly. V rodině jsme měly snídaně a večeře – snídaně jsme si vždy chystaly samy a večeři nám chystala rodina.

Volný čas jsme trávily hlavně v centru města objevováním nových míst, památek a ochutnáváním dobrého jídla.

O víkendech jsme i s ostatními studenty z naší školy jezdili na různé výlety. Navštívili jsme například Moherské útesy, jezero v Glendalough nebo nádherné pláže v městech Bray, Malahide a Howth. S paní učitelkou jsme také navštívili výrobnu typického Irského piva Guinness.

Přírodním parkem Podbeskydí.
Přírodním parkem Podbeskydí: průzračná voda v zatopeném lomu i kouzelné výhledy

Co se týče stravy, ubytování, letenek, kapesného i MHD – vše nám hradila Evropská unie.

Před stáží jsme chodili na přípravné kurzy, kde jsme zlepšovali naši angličtinu a poznávali Irskou kulturu. Také jsme se připravovali doma v programu Online Language Support, kde jsme vyplňovali různá cvičení, díky kterým jsme prohloubili naši slovní zásobu.

Jsme moc vděčné, že jsme měly tu příležitost vyzkoušet si přípravu káv a jídel. Díky stáži jsme poznaly mnoho skvělých lidí, na které máme i kontakty, jenž v budoucnu můžeme využít.

Kdo koho napodobuje? Hřib dubový s muchomůrkou růžovkou.
Skvělá úroda. Prolistujte s námi velký atlas zářijových houbařských úlovů

Jsme moc rády, že jsme absolvovaly tuhle stáž a určitě bychom někdy moc rády jely znovu. Dala nám spoustu nových zážitků a zkušeností. Ze stáže jsme odjely nadšené a s chutí dále objevovat svět.

Adéla Pospíchalová, Veronika Lošťáková,
studentky 3. ročníku Obchodní akademie Prostějov

Galavečer MMA, K-1 a boxu v Olomouci, neděle 9. října 2022.
MMA v Olomouci. Do klece nastoupili bojovníci i z Prostějova, Srbska i Ukrajiny
Okolí Čertova mlýna a Kněhyně nabízí pro turisty neokoukanou přírodu a skalní útvary i rarity.
Kam na výlet? Pověstmi obestřený Čertův mlýn v Beskydech je pátý nejvyšší vrchol
V těsném sousedství zříceniny hradu Lukov je naučná stezka Králky, do které také patří Přírodní památka skalního útvaru Králky.
Kam na výlet? Zřícenina hradu Lukov nabízí také okolní prostranství plné skal