Od ledna pěvecký sbor pod vedením paní učitelky Hany Langerové nacvičuje hymnu k Loutkofestu a hymnu divadla Pronitka a další čtyři písničky ke dvěma pohádkám.

LOUTKOFEST 2024

Populární Loutkofest láká do zámecké galerie malé i velké milovníky loutek. Zdroj: Pronitka info Zdroj: Deník/VLP Externista Populární Loutkofest láká do zámecké galerie malé i velké milovníky loutek. Zdroj: Pronitka

KDY: úterý 5. března až sobota 6. dubna
KDE: Městská galerie zámek, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Výstava loutek s hranými pohádkami divadla Pronitka. Výstava nabízí zajímavý denní program. V dopoledních hodinách (10-12) pro mateřské a základní školy, pro veřejnost od 14 do 22 hodin. Ve čtvrtek a pátek (7.-8.3.), se od 15.30 hodin uskuteční v divadelním sále ZUŠ na zámku představení Možná přijde Hurvajs i s Taťuldou. Nesmrtelné loutky Spejbla a Hurvínka představí Martin Klásek i s focením a autogramiádou.

Zapojila se i školní družina. Školní družina se zapojila taktéž a po loutkovém představení v naší škole, které bylo motivační, jelikož ne všichni věděli, jak loutky vypadají, jak se vodí a další věci. Děti z družiny začaly připravovat sadu obrázků pod vedením Jitky Fialové a celého týmu vychovatelů. Kreslilo se různými technikami a moc to žáky bavilo.

Z obou dílen, i hudební i výtvarné, byla pořízena videa a uveřejněna na webových stránkách školy:

| Video: Youtube

Pěvecký sbor se často prezentuje a dělá radost nejen učitelům, rodičům a spolužákům v rámci vystoupení na školních akcích, ale také na veřejnosti. Velký úspěch měl poslední vánoční koncert v kostele Povýšení sv. Kříže, který byl zaplněn do posledního místa, anebo dlouholetý projekt Společně se radujme, v rámci něhož navštěvujeme dvakrát ročně prostějovský denní stacionář Pivoňka.

Společně s klienty zpívají žáci se sboru, připravují pro ně soutěže, hry, vyrábějí dárky a již druhým rokem jim věnovali výtěžek z vánočního jarmarku a podpořili tak jejich činnost, konkrétně natáčení filmu.