Zaměřili jsme se na všechny, kteří mají lokální domácí kotle s možností spalovat dřevo, krby, sezonní venkovní topeniště,“ říká Josef Šimek, který má prodej palivového dříví z pily Javořice na starosti.

V kontejnerech o objemu deseti tzv. sypaných prostorových metrů podnik v okruhu 25 kilometrů od něj rozváží sypané palivové dříví lidem přímo domů. Rozvoz do této vzdálenosti je při nákupu 10 a více sypaných prostorových metrů zdarma. Zájemci si mohou vybrat smrková, březová nebo buková polena v délce 20, 25, 33 nebo 50 centimetrů. Domluvit si lze i jiný rozměr. Stejně tak je možné dojet si pro ekologické palivo v jakémkoli objemu samostatně přímo do prodejny vedle pily. Pohodlně tu lze pořídit i podpalové třísky.

close Pila Javořice ve Ptení na Prostějovsku info Zdroj: Jan Vařeka zoom_in Pila Javořice ve Ptení na Prostějovsku

Chceme naučit lidi dřevo zase využívat jako tradiční materiál se širokým uplatněním. Jako palivo jde ruku v ruce s požadavky na nízkoemisní kotle vyšších tříd, proto o něj přirozeně roste zájem,“ vysvětlil aktivitu javořické pily její předseda představenstva Jan Vařeka. Zájem navíc pila podporuje také spotřebitelskou soutěží, ve které lze za stanovený roční odběr štípaného dříví po vylosování získat slevu na další nákup otopu.

Nákup štípaného palivového dříví šetří čas, peníze i životní prostředí. Vrací do hry tradiční obnovitelný zdroj paliva, který se na Moravě využíval po staletí a nyní významně pomáhá chránit zdejší zdravé ovzduší. Další informace a kontakty pro objednávky lze pohodlně najít zde.

Eva Kionková