Pouze po příjezdu před AXA arénu NTC nám zatrnulo, protože v Malackách byli zjištěni dva občané nakažení koronavirem COVID -19 a vypadalo to, že se bude hrát před prázdnou halou. Přece nepojedeme zase zpátky domů! Vše za chvíli uvedl na pravou míru trenér české reprezentace Jaroslav Navrátil a my jsme začali postupně obsazovat svá místa v AXA aréně. Spustili jsme svůj „koncert“ a v poloprázdné hale nám domácí nemohli konkurovat.


V prvním zápase nastoupil Jiří Veselý proti Jozefu Kovalíkovi a když potvrdil svoji stoupající formu slavil po devadesáti minutách vítězství po setech 6:3 a 7:5. Ve druhém zápase podal Lukáš Rosol jeden ze svých výborných výkonů. Přesto že Slovák Andrej Martin hodně vzdoroval náš tenista po hodině a půl vyhrál 6:4 a 6:4 a získal pro Česko druhý bod.


V sobotu se kvůli fotbalovému zápasu Slovan Bratislava – Ružomberok začalo hrát až v 17.30 hodin. Někteří z nás proto využili volna k prohlídce centra Bratislavy. A stejně byla hala opět z poloviny prázdná. Na vině prý bylo i drahé vstupné. V prvním sobotním zápase nastoupili naši mladíci Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář ve čtyřhře proti matadorům Filipu Poláškovi a Igoru Zelenayovi a za hodinu a dvacet minut podlehli 4:6 a 4:6. Slováci touto výhrou snížili na 1:2.


V zápase týmových jedniček mezi Jirkou Veselým a Andrejem Martinem začal náš tenista lépe a vedl 3:1 a měl dva brejkboly. Další dlouhý úsek však na bratislavské antuce patřil domácí jedničce. Martin otočil úvodní set na 6:4 a v dalším setu utekl na 3:0 a za stavu 5:2 ho dělil jediný game od vítězství. K mečbolu se však nepropracoval a musel sledovat Veselého „zmrtvýchvstání“ a obrat pěti gamy v řadě. V rozhodující sadě měl náš hráč více sil a koncovku dotáhl do vítězství po setech 4:6, 7:5 a 7:5. A tak po dvou hodinách a sedmačtyřiceti minutách vybojoval Jiří Veselý rozhodující třetí bod.

Vítězný tým Česka postoupil na finálový turnaj, který se bude hrát ve dnech 23. - 29. listopadu v Madridu. Zpáteční cesta v pozdních nočních hodinách proběhla v dobré náladě. Už jsme se pomalu chystali na dubnový finálový turnaj Fed cupu v Budapešti. Bohužel nastalá situace všechny akce pozastavila.

Autor textu: Oldřich Lošťák