S příchodem podzimu se Rebelky jako již tradičně rozloučily se sezónou, která pro ně po dvou předchozích letech byla o něco veselejší díky tomu, že nebyla poznamenána žádným covidovým opatřením.

V říjnu převezly loď z Podhradského rybníka do Jacht klubu Prostějov, kde ji vyčistily a připravily na zimní období, kdy se závody nekonají.

„Myslím si, že i přesto, že jsme začaly trénovat později než obvykle, podařilo se nám dosáhnout pěkných úspěchů na všech letos odjetých závodech,“ komentovala kapitánka lodi Vendula Nečasová.

Poslední závod dračích lodí ze seriálu závodu Zaki spor ovládly prostějovské Rebelky.
Rebelky na domácí půdě dva krát zlaté

To dokazuje hned několik umístění na stupních vítězů. Na tratích 200 m a 1000 m získaly tři zlaté a tři stříbrné medaile.

Poslední letošní závod na domácí Plumlovské přehradě ovládly a dojely si pro dvě zlata. Za těmito úspěchy stojí hlavně ony samy, jejich tvrdá práce a vůle pořád se zlepšovat, ale bez podpory Olomouckého kraje a Statutárního města Prostějov, kteří jim poskytli dotace, by to nebylo možné.

Na řece Moravě cinklo prostějovským Rebelkám stříbro.
Prostějovské Rebelky zazářily na řece Moravě, nyní je čeká Plumlovská přehrada

„Děkujeme naším rodinám, přátelům a fanouškům za celoroční podporu, ale hlavně Campingu Žralok Plumlov, za umístění lodi v průběhu celé sezóny,“ dodala celá posádka.

Rebelky teď budou odpočívat po náročném období plném závodů, ale zanedlouho začnou opět trénovat a připravovat se na další rok, který, jak každá z nich věří, bude zase stát za to.

Eliška Sekaninová

Různá místa ve Vyškově vyfotografovaná v roce 2020.
Černobílá krása. Projděte se Vyškovem jinak než obvykle
Sochař František Bílek.
Historie Prostějova: Před sto padesáti lety se narodil sochař František Bílek
Přírodním parkem Březná.
Nebe, peklo, země, ráj aneb Přírodním parkem Březná, drsnou a divokou krajinou