Já vím, že pravá zima, když padá sníh a mrzne, je pro mnohé profese nepříjemná i krutá, ale pro obyčejného člověka, který nepatří do této množiny, je pravá ladovská zima doslova balzám na duši.

U nás na Malé HanéU nás na Malé HanéZdroj: Pavel Kyselák

Zvláště pak, když se na tu bílou krásu může dívat z okna či se projít v parku, v lese, když mu sníh křupe pod nohama… Navíc je to doslova pro našince jistý zázrak, který se v dnešní klimatické době pomalu stává vzácností, kdy jsou zimy spíše jako podzim. Je to prostě nadstandartní bonus, který zdravotní pojišťovny na pohlazení lidské duše neposkytují.

P. S. Nechci být špatným prorokem, ale vypadá to, že typická zima nás pomalu opouští, a tak zůstane možná jen nostalgická vzpomínka?

Pavel Kyselák

Představení autora:
Ing. Pavel Kyselák pochází z Moravy, ale trvale žije v Praze, kde také vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Pracoval jako ekonom se zaměřením na mezinárodní zdaňování. 

Od útlého mládí se věnuje psaní. Na základní škole byl "šéfredaktorem" třídního časopisu Husí kravata aneb Večerní Jaroměřice. Své literární příspěvky otiskuje v místních i celostátních novinách a časopisech. Přispívá rovněž i do Českého rozhlasu. V rámci unikátní výstavy, kterou v roce 2019 pod názvem Náš listopad 89 pořádala Univerzita Karlova, byla zařazena i jeho fotografie z roku 1989. 

Dosud vydal dvě knihy pod názvy: Čmikání na bráchu a Bráchova krapalice, a také několik brožur. V uvedených knihách i dalším tisku uvádí vybrané fejetony a statě ve své rodné malohanáčtině, tedy z kraje okolo Jevíčka. V tomto směru spolupracuje s Ústavem pro jazyk český AV ČR. Z hlediska své odborné problematiky v oblasti mezinárodního zdaňování publikoval odborné články v několika časopisech s právním a daňovým zaměřením včetně internetových portálů. 

Pavel KyselákPavel KyselákZdroj: archiv P. Kyseláka