V parku sv. Jana Nepomuckého ve Smržicích se nás v neděli 2. srpna sešlo dohromady padesát a prožili jsme spolu moc příjemné odpoledne. Přispěli jsme tak k celkovému počtu piknikujících, který se vyšplhal až na 995 účastníků v celé České republice. Vznikl tak nový zápis do České knihy rekordů v Pelhřimově, a to nejvíce piknikujících lidí v jeden den na území ČR.

Nám ve Smržicích počasí přálo, byl krásný teplý den. Program byl zpestřen amatérskou výstavkou fotografií na téma „Oblíbené místo ve Smržicích“. Zúčastnění a také děti mohly své oblíbené místo namalovat. Většina jich to také udělala a vznikla tak výstava dětský prací pod širým nebem.

Některé kolemjdoucí přilákal zpěv a zvuk kytary, paní Míla Špačková z Prostějova nám hrála a zpívala celé odpoledne, děkujeme za milou společnost a krásný hudební doprovod.

Nechybělo ani bohaté občerstvení, koláčky, zákusky, domácí buchty a i něco slaného k zakousnutí. Na uhašení žízně byl připravený mošt a pro dospělé víno a pivko nám věnoval a s radostí točil pan Opluštil z Kocandy, děkujeme všem, kteří se podíleli na vynikajícím pohoštění.

V závěru jsme si opekli špekáčky a pak až kolem 19 hodiny už jen rozloučili a uklidili park. Rádi akci opět zopakujeme, takže příští rok 1. srpna 2021 a zkusíme překonat letošní rekord? Velké díky také patří Nadaci Via a České spořitelně za finanční podporu.

Autorka textu: Pavla Slezáčková