Venkovními samoobslužnými stezkami pro rodiče s dětmi se mateřské centrum Cipísek snaží celý rok doplnit svůj pravidelný program.

Od září si už rodiny mohly zpestřit své procházky poznávacími i pohybovými úkoly na téma podzimu či dýňování, s baterkami se rodiče s dětmi mohli po setmění vydat na světluškovou procházku, teď čekali před centrem děti úkoly s andílky a čerty a na předvánoční čas připravuje Cipísek další stezku v Kolářových sadech, tentokrát samozřejmě s vánoční tématikou.

Návštěva Mikuláše a pečení perníčků v Mateřské škole jazykové a umělecké v Olomouci.
Mikuláš i pečení perníčků. Tak si děti užívají advent v olomoucké školce

Poslední téměř dva roky se Cipísek, stejně jako spousta dalších, stěhoval se svými programy pro rodiče a děti střídavě z reality do on-line prostředí, takže jsme rádi, že letošní školní rok zůstává otevřeno a přes dodržování všech opatření se nám daří v rámci možností rodinám s dětmi nabídnout plánovaný program.

V prosinci nás mimo jiné čekají ještě vánoční výtvarné aktivity a společné zdobení Cipískova stromečku. A věříme, že po vánočních prázdninách se Cipísek znovu otevře svým návštěvníkům.

Červenka dostala jméno podle cihlově červené skvrny na hrudi.
Vynalézavá červenka. Hnízdo staví i v příkopu. Na konci léta mlsá lesní plody

Na leden už MC připravuje nový cyklus pravidelných programů pro rodiče s dětmi od tří měsíců do tří let, dramaticko-výtvarný kroužek pro předškolní děti, zimní samoobslužnou stezku v parku a také pravidelnou rodičovskou besedu.

V lednu to bude beseda na téma efektivní komunikace s dětmi s názvem Rodičovská zaklínadla. Chybět nebude ani individuální rodičovské poradenství a další služby.

Na všechny programy je nutné přihlásit se předem v registračním systému MC. Aktuální nformace najdou zájemci na kontaktních adresách: www.mcprostejov.cz, www.faceboook.com/cipisekprostejov, e-mail: mcprostejov@centrum.cz

Ilustrační foto
Jsou Vánoce svátky klidu a míru? Studenti prostějovské 'obchodky' psali slohovky

Mateřské centrum Cipísek děkuje všem svým příznivcům za podporu v tomto roce a přeje všem krásný adventní čas a pohodové Vánoce ve zdraví a v rodinné pohodě.

Markéta Skládalová, za MC Cipísek 

Zbořilův betlém na výstavě Vánoce na zámku v prostorách Muzea Komenského v Přerově.
Kalendář adventních akcí: Vánoce ve zvonařství nebo na zámku, koncerty i pohádka