Jakým způsobem probíhá skladování? Jaké jsou negativní a pozitivní dopady na zdraví včetně doporučení na závěr?
* Jedná se o mixované nápoje z ovoce, zeleniny. Konzumovat smoothies můžete po celý rok. Nemusíte se bát používat i listy pampelišky, rukoly, kedlubny, kořen zázvoru nebo například mořské řasy. Někteří specialisté uvádějí, že mixování by nemělo být kratší jak 1 minuta. V lednici vydrží bez problémů až 3 dny.

* Děti musí být na konzumaci velmi opatrné, protože může dojít k velmi závažným alergickým reakcím. Jelikož může nastat počáteční přetížení organismu nadměrnou konzumací, začněte s užíváním po malých dávkách. Potíže se dají někdy přirovnat k odvykací kúře u alkoholiků, jsou však pouze dočasné.

Smoothies si udělejte dle toho, co máte rádi - přímo na míruZdroj: Pavlína Podloučková

* Mezi pozitivní účinky na zdraví patří například to, že pomáhají k regeneraci organismu, zvyšují imunitu, jsou snadno stravitelné, zlepšují kvalitu pleti, vlasů nebo přispívají k udržení psychické stability.

* Pokud si nevíte rady, vždy zvolte "zlatou střední cestu". Každý extrém je pro tělo obrovská zátěž, která pro Vás nemusí dopadnout vůbec dobře. Pamatujte si, že každá látka je toxická, záleží pouze na množství. Při stravování vždy přemýšlejte hlavou a hlavně si udržte jasnou a pozitivní mysl.

Autorka textu: Mgr. Pavlína Podloučková,
Odborný pracovník v ochraně veřejného zdraví Certifikovaný Poradce pro výživu Odborně způsobilá osoba k zajišťování úkolů v prevenci rizik v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci pajapodlouckova@seznam.cz www.zdravevestrave.cz www.facebook.com/Zdravevestrave1/ Tel.: 605 300 835