Během prvního adventního týdne si vyzkoušely pečení perníčků. Dočkaly se také Mikuláše, čerta a anděla. A jak si to vše užily? Podívejte se do naší galerie.

Na dnešní vzácnou mikulášskou návštěvu se naše děti moc těšily. Od rána se nemohly dočkat, až se otevřou dveře a vejde Mikuláš se svými dvěma pomocníky.

Čekání se vyplatilo, tříčlenná skupina opravdu do školky dorazila! Děti za doprovodu klavíru společně zazpívaly připravené písničky a zarecitovaly básničky.

Mikulášské nadělování se blíží, ale návštěvu Mikuláše u vás doma rozhodně nenechejte náhodě.
Aby Mikuláš, Anděl a Čert zůstali v dospělosti pro všechny radostnou vzpomínkou

Za tato povedená vystoupení dostaly zaslouženě od Mikuláše a jeho pomocníků balíčky s dobrotami. Potom už usilovně plnily připravené úkoly a hrály hry. Všichni přítomní se shodli, že to bylo krásné dopoledne plné dětské radosti.

Školkou voní cukroví…

K adventu neodmyslitelně patří pečení nejrůznějších druhů cukroví. To si ve středu vyzkoušely i děti v naší školce. Paní učitelky s nimi společně pekly perníčky.

Děti byly velmi šikovné, od ruky jim šlo válení těsta i samotné vykrajování. Odpoledne se pak pustily do zdobení, které je moc bavilo. Nechyběla ani pořádná ochutnávka, která byla důkazem, že se vše povedlo na jedničku.

Lenka Žižlavská,
školní asistentka

Zbořilův betlém na výstavě Vánoce na zámku v prostorách Muzea Komenského v Přerově.
Kalendář adventních akcí: Vánoce ve zvonařství nebo na zámku, koncerty i pohádka