Proč? Protože právě dostatečná síla signálu byla nejdůležitější pro účast na maturitním on-line plese. S nápadem přišli třídní učitelé maturitních ročníků, kteří si až příliš dobře uvědomují, že ples je jedna z věcí, na niž se maturanti po celou dobu studia nejvíce těší. Proměnit se v princezny a prince a nechat veškerou pozornost publika upínat k sobě – k tomu směřují několikaměsíční přípravy maturitního plesu.

Letošní situace nás o něj připravila, ale přesto jsme alespoň na dálku pozvedli skleničky a společně si připili na úspěšné složení maturitních zkoušek. Část „přítomných“ opravdu vzala přípravy vážně a na jejich obrazovce se objevily dívky v šatech s nádhernými účesy, jinde muži v oblecích a všichni společně zhlédli připravený program a vyslechli dojemné proslovy třídních.

Maturitní ples on-lineMaturitní ples on-lineZdroj: archiv OA PV

Učitelé představili své třídy, popřáli jim hodně zdaru a naopak studenti nechali přítomné hádat, kdo se skrývá na fotografiích pořízených před spoustou let či docela nedávno. Nechyběla ani hudební vložka. O tu se postarala skupina Novios a zahrála písničku Pokoj v duši. 

Jednou věcí si jsme všichni jistí, maturitní ples byl opravdu výjimečný, ale tentokrát o změny nikdo nestál, všichni do poslední chvíle doufali, že to „nějak“ půjde. Děkujeme všem, kteří se na realizaci on-line plesu podíleli, všem, kteří se připojili a také všem, kteří naším maturantům drží pěsti u maturitní zkoušky. Pevně věříme, že maturitní – nebo pomaturitní – ples prostě bude, třeba i v létě.

Lenka Pospíšilová, pedagožka Obchodní akademie Prostějov