Nosily se nadýchané sukně i miniaturní šortky, koketní šátky a květy ve vlasech, pro styl pin up jsou charakteristické přimhouřené oči, našpulené červené rty nebo řasy jako motýlí křídla.

Typickými představitelkami tohoto stylu byly Marilyn Monroe, Greta Garbo, Brigitte Bardot, Sophia Loren nebo Gina Lollobrigida, z těch mladších pak třeba Amy Winehouse nebo Katy Perry.

Naše modelky se těmto hvězdám stříbrného plátna stylem a profesionalitou určitě vyrovnaly, a tak díky nim a jedinečným kulisám prostor areálu Staré střelnice vznikly tisíce zajímavých fotografií, které lze najít mimo jiné i na stránkách Czech Art Foto, instagramových a facebookových profilech fotografů i jednotlivých modelek.

V neděli vyšlo počasí na jedničku, a mohli jsme tak opět fotit nejen v interiérech, ale i v barvami podzimu hýřící zahradě.

Velmi zajímavé bylo i focení krásných žen na motocyklech, z nichž ty z americké provenience poskytl ze své sbírky nezištně pan Jiří Richter.

Hranický workshop byl v této sezoně posledním z řady setkání, která organizuje po celé republice ateliér Foto Život z Uherského Hradiště.

Mohu již prozradit, že díky kladným ohlasům všech zúčastněných jej organizátoři zařadí i do nového seriálu workshopů s Robertem Vano v roce 2023.

Jsem rád, že se do našeho krásného města mnozí z fotografů opět vrátí a jejich fotografie a vyprávění přilákají i ty, kteří Hranice třeba ještě vůbec neznají.

V přiložené galerii naleznete, milí čtenáři, přibližně stovku mých vlastních fotografií, které ukazují nejen všechny modelky, ale přibližují i prostory Staré střelnice a snad také i pohodovou atmosféru celé akce.

Karel Machyl