Zuzana Šindelářová ve své nejpočetnější váhové kategorii hned v prvním kole nezvládla duel s pozdější finalistkou. Ani v opravách se jí nedařilo a vypadla bez umístění. Druhým naším zástupcem byl Matěj Kolář, který ve své váze prošel suverénně až do bojů o medaile. Dveře do finále mu zavřel soupeř z Olomouce.

V boji o třetí místo Matějovi došly síly a tak se musel spokojit s děleným 5. místem. Naší největší medailovou nadějí byla Laura Padrnosová, která očekávání beze zbytku naplnila a ve své váze nedala soupeřkám šanci.

Více než 1100 stromů a keřů vysadili včelaři v Němčicích nad Hanou a Tištíně (na snímku).
Včelaři z Hané vysadili stromy a keře, které zajistí potravu pro včely a čmeláky

V posledním zápase se postavila proti kamarádce Sofii Maradové z klubu Orel Židlochovice, která na zahraničních zápasech hostuje za Prostějov. Obě se velmi dobře znají a vždy mají vyrovnané zápasy.

Dnes měla více štěstí Sofie a Laura Prohrála. Počítali jsme už s tím, že Laura je druhá. Obě holky měly tři výhry, ale vzájemným zápasem Laura prohrála, tak jí mělo připadnout druhé místo. Při vyhlašování nám bylo sděleno, že si Laura přebírá titul Mistryně republiky.

Žáci zapojení do soutěže Mladý pěstitel.
Prostějovští zahrádkáři se představili na Hortikomplexu v Olomouci

I přes údiv proběhl ceremoniál a předání medailí. Při odjezdu z Ostravy nám volal pořadatel, že se spletli, došlo k chybě a jestli se vrátíme vyměnit si medaile. Připadali jsme si jako ve známém filmu, přitom nikdo netrval na opakování ceremoniálu a holky už neměly tak dobrý pocit ze závodů. Na tak velké a pro České Judo významné soutěži by k něčemu takovému nemělo docházet.

Druhý den 5. listopadu jsme v kategorii U16 za Sokol I Prostějov vyslali dvě judistky. Barbora Vítková a Pavla Bohanosová závodili ve stejné váhové kategorii. Počítali jsme po perfektní sezóně s Bárou na medaili, první zápas krásně vyhrála, v druhém kole nestačila na soupeřku a v opravách zopakovala neúspěch. Obsadila tak 7. místo.

Projekt 72 hodin - Setkání seniorů s dětmi v Soběsukách.
Projekt 72 hodin v ZŠ Plumlov aneb Setkání dětí se seniory v Soběsukách

Pavla Bohanosová prohrála hned první zápas, ale dostala se do oprav, kde se pěkným výkonem prokousala, až do boje o třetí místo. Tam už soupeřce nestačila a obsadila tak dělené 5.místo.