Na celé trase až po Cabské jezírko je 15 naučných zastavení s řadou vyobrazených živočichů, které je možné v této lokalitě i vidět, a také zastavení s informacemi o zdejší přírodě a historii.

Část stezky prochází přírodní památkou Louka pod Rančem. Tato květná louka je bohatá na výskyt teplomilné květeny, včetně zvláště chráněných druhů rostlin, zejména orchidejí (Prstnatec bezový).

Výlov rybníka v Bohuňovicích, sobota 5. listopadu 2022.
FOTO: Na výlov rybníka v Bohuňovicích se sjely davy. V sítích uvízli nejen kapři

Od rozcestí Pod Vsackým Cábem vede sice prudká, ale krátká stezka na vrchol Cáb 841 m n. m., kde je z kamenů vytvořena mohyla. Z vrcholu se dá sejít po hřebenu k Turistické chatě Vsacký Cáb, která je celoročně otevřena a je známa nejen turisty, ale i díky sjezdovce i k zimnímu lyžování.

Tady už záleží na každém, jestli se chce vydat dále po Baťově naučné stezce k Cábskému jezírku a pak se vrátit k chatě, nebo po okruhu naučné stezky zpět k areálu vsetínské Zbrojovky, kde stezka začíná a také končí. Z Baťovy naučné stezky jsou nádherné výhledy do okolní krajiny, včetně protějších kopců.

Petr Parák

Máte tip na okouzlující místo, kam byste poslali na výlet i další turisty? Podělte se o něj! Pošlete nám fotografie a popis místa na e-mail: tipy.morava@denik.cz. My vše uveřejníme na našem webu v rubrice Čtenář reportér i v tištěné podobě Deníku.

Beskydský Soláň je místem, které je někdy právoplatně považováno za nejhezčí místo v těchto horách.
Kam na výlet? Na Soláni je nádherně, navštivte opět naše krásné Beskydy
Čirůvka fialová.
Letošní houbařská sezona je výjimečná, furt rostou. Podívejte se, jak se jmenují
Slezský Windsor. Palác, který byl chladnokrevně zničen.
URBEX:Slezský Windsor chátrá. Palác měl 400 pokojů, v jídelně prý rostly melouny