„I když se zpočátku zdálo, že počasí běžcům nepřeje a dopoledne do příprav pršelo, nakonec nám stejně jako před dvěma lety Peťka tam nahoře objednala sluníčko,“ usmála se organizátorka akce Veronika Buriánová.

Ta již podruhé uspořádala charitativní běh jako vzpomínku na svou kamarádku Petru, která milovala sport a růžovou, ale bohužel před dvěma lety prohrála svůj boj s leukemií.

Po roční „covidové“ pauze se tak běžci v růžovém opět sjeli do malé vesnice u Prostějova, aby podpořili dobrou věc.

Poslední Vrakfest letošní sezony 2022 v Brankách na Moravě.
OBRAZEM: Vrakfest v Brankách na Moravě ukončil sezonu stylově a se ctí

„Letošní ročník byl hodně podobný tomu prvnímu, takže kdo už u nás byl, tak věděl, co ho tady čeká. Běžecké trasy jsem nechala stejné, startovné i občerstvení bylo za dobrovolný poplatek a lidé si mohli koupit něco na památku z věcí, které vyrobili a věnovali dobrovolníci. Jen program byl samozřejmě jiný, aby se návštěvníci nenudili. Přijeli si s námi popovídat účastníci štafetového závodu 1000 mil pro 1 cíl se svými čtyřnohými parťáky plemene Československý vlčák, parta Dalibora Nenála předvedla ukázku street workoutu, Jana Seifriedová představila kočičí spolek Mourek a zájemci si mohli zkusit lezení na umělé, horolezecké stěně pod vedením Zdeny Vychodila“, popsala průběh dne organizátorka.

V těsném sousedství zříceniny hradu Lukov je naučná stezka Králky, do které také patří Přírodní památka skalního útvaru Králky.
Kam na výlet? Zřícenina hradu Lukov nabízí také okolní prostranství plné skal

Děti si užily odpoledne ve stylu rozloučení s prázdninami – svezly se na koni, prošly po slack line či na chůdách, pobavily se u spousty her a soutěží a také si mohly nechat něco namalovat na obličej. Zatímco dětská, běžecká trasa byla hned u hřiště a proběhlo si ji 10 dětí, dospělí vyráželi do terénu na 3 různé okruhy (2 km, 7 km a 20 km).

Běhu se účastnilo celkem 91 lidí – 15 běžců, 9 pejskařů a 57 šlo procházkou.

„I když účast byla asi třetinová oproti prvnímu ročníku, vybralo se krásných 42 000 korun. Symbolické 2000 korun byly převedeny Nadaci Haimaom v Olomouci. Částku 40 000 korun jsme věnovali Nadačnímu fondu Krtek v Brně, který se stará o onkologicky nemocné děti. Symbolický šek jsme předali paní ředitelce Sylvě Richterové spolu se dvěma taškami hraček ve čtvrtek 15. září. Peníze budou využity na víkendový pobyt dětí s rodiči“, řekla organizátorka.

Festival současného umění Prostějov.
Festival současného umění Prostějov: Malby, grafiky, fotografie i videoart

Na spolek Mourek se vybrala částka 2183 korun. Pokud by chtěl ještě někdo opuštěným kočičkám pomoci, spolek Mourek využije jak finanční dar, tak kvalitní krmení a stelivo. Kontakt, číslo účtu, popř. nabídku koček k adopci naleznete ZDE.

Obrovské poděkování patří firmám a organizacím, které akci podpořily a samozřejmě hlavní poděkování patří všem, kteří přišli udělat něco pro sebe a pro dobrou věc.

Veronika Buriánová

Vaření švestkových povidel takzvaně postaru.
VIDEO: Jak se v Hranicích vaří domácí povidla? V měděném kotli a bez cukru
Vila, která se dočkala záchrany
Nádherná vila svědkem tragédie. Nešťastnou náhodou tu zemřely dvě děti