Kovozoo ve Starém Městě se od doby svého vzniku v roce 2012 snaží naplňovat dlouhodobou vizi společností KOVOSTEEL a REC Group: „Být majákem ve světě recyklace a ekologické osvěty.“ 

Množství návštěvníků a jejich rozzářené oči svědčí o tom, že se kovová zvířata, Strom života, maják Šrotík, muzeum veteránů nebo Loď naděje líbí a že se majitelům daří rozdávat radost a přitom vlastně nenásilně a přirozeně vzdělávat.

Minulý víkend jsem měl čest účastnit se dalšího z řady fotografických workshopů pořádaných ateliérem RK Život, s.r.o. z Uherského Hradiště.

V prostředí Kongresového centra umístěného v nádherně zrekonstruovaných prostorách starého cukrovaru, jsme mohli po dva víkendové dny čerpat ze zkušeností a umění světoznámého fotografa Roberta Vano, který zde oslavil také své narozeniny.

Interiéry cukrovaru, které dnes slouží mimo jiné jako kanceláře firmy, místo pro setkávání zaměstnanců i obchodních partnerů, jsou vkusně vyzdobeny jedinečnými kusy starého nářadí, přístrojů a věcí spojených s běžným životem člověka.

To hlavní, proč se do tohoto místa sjeli na oba víkendové dny amatérští i profesionální fotografové, byla nejen přítomnost ikony fotografického světa, ale především možnost fotit v jedinečných interiérech bývalého cukrovaru.

Sobotu zaměřenou na portrétní fotografii vystřídalo v neděli téma glamour a móda. Krásné modely módní návrhářky Šárky Ordošové představilo celkem šest modelek, které doplnil také jeden mužský model. Vše naprosto profesionální a přesto se odehrávající ve velmi příjemné a přátelské atmosféře.

Je radost pracovat s těmi, co svou práci umí, co ji dělají s láskou. Stovky a tisíce fotografií, které zde o víkendu vznikly, budou přibližovat nejen rysy tváře a krásu lidského těla, vznešenost a jedinečnost modelů podtrhujících krásu ženy, ale také manuální zručnost a umění lidí, kteří umí přijímat výzvy, vdechovat nový život zdánlivě nepotřebným věcem a rozdávat radost.

„Bylo mi ctí, přátelé. Těším se na další setkání na neméně zajímavých místech.“

Přesto, že na návštěvu samotné Kovozoo a venkovní prohlídku jejich úžasných exponátů čas příliš nezbyl, doufám, že přiložené fotografie a povídaní budou alespoň některé ze čtenářů inspirovat k návštěvě tohoto jistě zajímavého místa.

Karel Machyl