Maxmilián Aaron Mootz je od roku 2019 studentem ateliéru Malba 2 Vladimíra Skrepla a Milana Mikuláštíka na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 2022 se zúčastnil stáže na UCLM Bellas Artes ve městě Cuenca ve Španělsku.

Zabývá se především malbou, intervencemi do veřejného prostoru, guerillovými výstavami, konceptuálními instalacemi a vynalézáním. Napříč tvorbou pracuje s přímou paletou barev, analytickým přístupem k všedním prvkům života ve městě a výrazným intuitivním gestem.

Sbírku  Mezičas pokřtila 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová společně s ředitelem knihovny Alešem Procházkou, uprostřed autorka, vlevo nakladatel.
V prostějovské knihovně proběhl křest básnické sbírky Mezičas Anežky Holubové

Julie Stavianis Špačková vnáší do své malby své pocity a postřehy z vlastního života, které na plátno vkládá nejčastěji pomocí rukou.

Pastózní vrstvení barev zachycuje její zážitky ve fyzickém i metafyzickém světě mysli tak, že hotová díla dýchají reálnými momenty, se kterými se může ztotožnit běžný jedinec.

Svou personu a životní situace sama umělkyně ukotvuje do děl tak, že neodmyslitelně navždy patří k sobě.

Prostějovská delegace před odjezdem do Šrody Wlkp.
Pěvecký sbor Nota Bene Prostějov a šachisté SK Rošáda v Šrodě Wielkopolske

Výstava bude debutním projektem malířky a výtvarnice Julie Stavianis Špačkové a kurátorky a umělecké zástupkyně Sarah Adnanové, které chtějí představit sérií maleb, jenž je výběrem zachycujícím klíčové série v umělčině kariéře.

Jejich spolupráce je symbolická sdílenou láskou k umění, kultuře a autentickým kulturním a společenským prožitkům, které zanechávají husí kůži a trvalé vzpomínky.

Mira Macík,
kurátor Galerie současného umění Prostějov

Obchodní akademie v Prostějově pomáhá.
Prostějovská 'obchodka' rozkvetla vánočními hvězdami
Adventní hrad Šternberk 2022.
OBRAZEM: Živý betlém i vánoční výzdoba. Adventní hrad Šternberk láká k návštěvě