Operativně jsme tak plánovanou nabídku na jarní prázdniny vytvořili distančním způsobem a opět jsme potvrdili rčení „Kdo nechce - hledá důvody, kdo chce - hledá způsoby!“ Nám se podařilo najít hned několik cest, jak se spojit s dětmi i jejich rodiči během prázdninového týdne, a přitom se fyzicky nepotkat.

Ohlédnutí za prázdninovým prvním dnem 
V pondělí dopoledne si děti mohly vytvořit Bambulkové květinky on-line s Markou. Pondělní mrazivé odpoledne věnovaly celé rodiny také Cestě za pokladem. Všichni úspěšně poklad vykopali a „snědli“.

Na každý den jsme vytvořili různé dětské obrázkové křížovky nebo osmisměrky. Jednotlivé křížovky skrývaly tajenku a po vyluštění všech pak mohly děti přijít na skryté slovní spojení. Kdo luštil správně, tak vyluštil že to může být jedině on, SVČ-ORION.

Úterý ve znamení japonského origami
Na úterní on-line origami dílně si děti i jejich rodiče vyrobili tři jednoduchá zvířátka. Krok za krokem pod taktovkou Honzy si z papíru všichni připojení poskládali lišku, rybu a kraba.

Zdroj: Youtube

Nechyběla ani úniková šifrovací hra i tkaní z papíru
Ve čtvrtek byla pro všechny příznivce dobrodružných her a šifrování připravena úniková hra ze spárů šíleného dějepisáře. Pomocí logiky, znalostí, ale i důvtipu se všichni účastníci museli dostat skrze dvě virtuální místnosti ven. Všichni soutěžící předvedli perfektní výkon a tento úkol zvládli v časovém limitu. Ve stejný den přišlo na řadu také další tvoření s Markou on-line, a tentokrát si děti vyrobily technikou tkaní z papíru krásné košíčky.

Kulinářské okénko s nadšenými kuchtíky opět nezklamalo
Jednou z mnoha aktivit bohatého programu Jarní prázdniny s Orionem bylo také vaření s Barčou. Děti si tak sice on-line, ale pod dohledem, mohly upéct výtečné brownies anebo se na chvíli dostat na nejsevernější ostrov Japonska Hokkaidó a uvařit si polévku z jejich tradiční plodiny. Do obou kulinářských aktivit se zapojily nejen děti, ale i dospělí gurmáni.

Zdroj: Youtube

Tanec na konec
Protože pohybu není nikdy dost, zařadili jsme do prázdninových aktivit i tančení se Simčou. Děti se naučily základní kroky skladby Jerusalema a vytvořily zajímavou krátkou choreografii.

Jarní prázdniny se SVČ Orion se povedly na jedničku.Jarní prázdniny se SVČ Orion se povedly na jedničku.Zdroj: archiv SVČ Orion

Slavný detektiv Herlock Sholmese zasahuje
Celým týdnem se táhla jako stříbrná nit také jedna velká záhada. Z jednoho bytu v nejmenovaném městečku se záhadně ztratil vzácný rodinný šperk. Místní policie je bezradná a proto požádala o pomoc jednoho z největších světových detektivů – Herlocka Sholmese. Ten pomoc neodmítne a odcestuje do České republiky.

K vypátrání pachatele ale potřeboval pomoc místních obyvatel, nejlépe malých detektivních nadšenců. Pátrání začalo v pondělí. Po každém pátracím dnu zanechával Herlock všem videovzkaz, který shrnul nejen výsledky pátrání, ale i úkol na další den. Po čtyřech dnech byl pachatel konečně znám. Prsten z druhého patra zamčeného bytu ukradla otevřeným oknem obyčejná straka zlodějka.

Slavný detektiv Herlock všem poděkoval za pomoc a na poslední páteční den přichystal malou odměnu. Ale i tu si museli všichni detektivové vypátrat a odemknout truhličku pomocí tajného kódu. Všechno dopadlo na jedničku a Herlock tak mohl spokojeně odcestovat zpátky do Ameriky.

A jaké pocity si odnášíme? Celý týden byl nabitý pestrým programem a můžeme říct, že jsme si ho „s dětmi“ náramně užili.

Eva Bašková a tým ORION-SVČ