Naším úmyslem je vést děti k zodpovědnosti vůči naší společné historii, ukázat jim jednu z možných cest, jak pomoci, aby takové památky zůstaly i pro další a další generace.

Vytvořili jsme proto finanční sbírku v naší MŠ, ve které se vybralo přes tři a půl tisíce korun. Tyto peníze samy děti jely osobně předat vlastníkovi zámku - podle dětí - králi Horsetovi, který si našeho gesta velmi vážil a těšil se, až díky nám opraví další kousek zámečku a my měli hřejivý pocit u srdce, že jsme dokázaly pomoci.

Na zámku ve Ptení se od začátku března každý víkend usilovně pracuje. Zvláště nádvoří prokouklo.
VIDEO: Zámecký pán Horset dává sídlo do kupy. Ve Ptení pomáhají i Brontosauři

Pan král provedl děti zámkem i zámeckým sklepením, paní učitelky své děti ze třídy vtáhly do pohádky O hloupém Honzovi a děti se tak se vzdělávací a prožitkovou hrou dobraly až ke zlatému pokladu, který našly v jedné z historických truhel zámku.

Děkujeme tak za tuto příležitost stát se lepšími na základě dobrého skutku, také děkujeme, že si děti mohly užít tak nevídaně dobrodružné dopoledne.

Věříme, že takových dobrých duší se najde více a přidají se k pomoci byť tohoto zámku či dalších historických památek čekajících na renesanci.