Cesta kupodivu i když trvala více než dvacet hodin proběhla díky dvojici šoférů v pohodě. Přesto pozdější přesun letadlem, trvající ani ne dvě hodiny, byl úplným balzámem. Než se člověk pořádně rozkoukal tak už byl v Burgasu. Také hotel Wella se třemi hvězdičkami předčil očekávání a hlavně jídlo a ubytování bylo výborné. 

 A co teprve Černé moře, které je vlastně modré i když místy bylo někdy zelené. Zpočátku bylo Slunečné pobřeží velice hlučné a hlavně nezletilí Germáni nebrali při své „noční zábavě“ na nikoho ohled. To se také časem zlepšilo a pouze odpadky na traktoru před pláží byly jedinou nepříjemnou závadou na celodenním slunci.

V průběhu deseti let jsme se přesouvali  bulharským  pobřežím na sever až jsme zakotvili ve Svatem Vlasu v hotelu Paradise beach . Chování rekreantů je tu výrazně klidné a také  pro rodiny s dětmi je zde výborné prostředí.

Tady jsme zakotvili na poslední pětiletku. Místní hotel se za tu dobu hodně změnil a vylepšil a teď má svých zasloužených  pět hvězdiček. Bulharská  pestrá kuchyně je stále na vysoké úrovni paprika, houby, několik druhů“ našich“ polévek, zákusky, melouny, mořské plody a všechny druhy masa uspokojí i toho největšího labužníka.

Pouze nedostavěných hotelů je na celém bulharském pobřeží stále dost, protože stavaři neodhadli kapacitu a cestovní ruch. Naopak velké plus je to, že se člověk domluví, pokud dříve povinnou ruštinu nepozapomněl. Hory Staré planiny vytvářejí výborné podmínky pro osoby nemocné s dýchacími cestami a společně s blízkostí moře působí na všechny blahodárně.

V animačních programech, které připravují profesionálové je možno provozovat „vodní pólo“, pétanque, šipky,plážový volejbal a fotbal. Vytvořili jsme si také českou skupinu a ve „ waterpolu „ sváděli nelítostné boje proti mezinárodním grupám. Tyto mače končily poté nerozhodně  u barového pultu.

A nejenom příjemným koupáním v hotelovém“ super bazénu“ a v moři živ je člověk. Do nedalekého Nesebaru můžete po moři doplout lodí a uprostřed starobylého města na vás dýchne atmosféra  starých časů. A do Burgasu, Varny či tureckého Istanbulu se pořádají autobusové výlety.

A komu chybí připojení na WIFI tak už v Bulharsku skončil pravěk !  Škoda, že těch 11 dní a nocí tak rychle uteče. Myslím, že volba pro příští rok je jasná.  Po jedenácté Bulgaria a opět Svatý Vlas.