Facebooková skupina Rodičovské inspirace MC Cipísek
Kromě toho, že vznikají plány, co dál, probíhá velký úklid a opravy vybavení, přestěhoval se Cipísek zase do virtuálního světa. Stejně jako na jaře, kdy vznikla po vyhlášení nouzového stavu facebooková skupina pro maminky s malými dětmi Rodičovské inspirace MC Cipísek aneb Nemůžeme spolu býti, zvládneme to zatím v síti.

Letošní rok je náročný
Mateřské centrum Cipísek v Prostějově nabízí služby a programy pro rodiny s dětmi od miminek po předškoláky už přes dvacet let. Letošní rok je ale i pro Cipíska velmi náročný a plný změn. V květnu se po nucené jarní pauze rozběhly náhradní programy, pak i letní příměstské tábory pro rodiče s dětmi a MC zahájilo s plnými kurzy nový školní rok. V souladu se všemi opatřeními, roušky, rozestupy, počty účastníků, dezinfekce, se Cipísek snažil nabízet reálná setkávání a programy MC.

„V podstatě od začátku roku stále měníme připravené programy, přenastavujeme přihlašovací systém. Od 22. října jsme se ale museli definitivně z reality přesunout zase do virtuálního světa. Podstatou činnosti MC je především pomoci rodičům s malými dětmi vyjít z izolace mateřské dovolené, setkávat se s ostatními na stejné lodi, podporovat se navzájem, nabízet inspirace pro zdravý rozvoj dětí. Nabízíme také řadu let i rodičovské vzdělávání a poradenství. A s touto myšlenkou pokračujeme i on-line. Pro rodiče s dětmi připravujeme inspirace, jak zvládat čas s dětmi doma, nechybí kreativní činnosti, zpívat budeme aspoň individuálně na dálku, určitě bude i nějaká ta pohádka pro děti, ale také rodičovské inspirace pro výchovu dětí a zdravé komunikace v celé rodině. Nabízíme on-line individuální poradenství a budeme rozšiřovat nabídku podle zájmu, situace a našich možností,“ přibližuje vedoucí MC Cipísek, Jitka Zapletalová.

První on-line týden ve znamení Dýňování
První virtuální týden s Cipískem proběhl ve znamení on-line Dýňování. Rodiče s dětmi se zapojili tak, že posílali fotky svého dýňového tvoření. A že se sešly opravdu kreativní dýně jako například: ultrazvuk, dýňopark, vzteklá dýně, drsná dýně, dýňový hlídač, zvracející dýně i zcela seriozní dýně. Dále pak skutečné papírové, svítící, k úsměvu i ke strašení, k dekoraci, pro radost a spousty dalších jsme ani nečekali.

"Rodiče s dětmi projevili nápady, kreativitu, zručnost (vypadá to, že dýňování proběhlo bez úrazů) a zapojili většinou celou rodinu. K tomu připojili spoustu komentářů a historek, takže, jak prohlásila Terezka, jedna z našich malých návštěvnic, tety budou zírat. Takže jsme zíraly," podotkly s úsměvem Cipískovy tety, Markéta, Petra a Jitka. 

On-line dýňování s CipískemZdroj: archiv MC Cipísek, Prostějov

Na další on-line akce se můžete těšit již brzy
V dalších týdnech připravujeme další on-line témata, plánujeme, co dál a doufáme, že se vrátíme, hned jak to půjde, do reálného mateřského centra. A děkujeme všem našim příznivcům za podporu i na dálku a přejeme hlavně pevné zdraví a veselou mysl.

Rodičovské inspirace na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/256908179010015
Web Cipíska: https://www.mcprostejov.cz/

Autorka textu: Markéta Skládalová