V Česku nastoupilo přes pět milionů Blanických rytířů do boje z koronavirem, a to je dobře. V čele stojí vláda s premiérem a více-premiérem, krizovým štábem a ministrem zravotnictví.

Do první a nejdůležitější skupiny rytířů však patří především všichni lékaři, zdravotní sestřičky, hygienici a lékárníci. Samozřejmě se nesmí zapomenout na policisty, hasiče, vojáky, prodavačky, řidiče a další. Ti všichni jsou v první linii a mohou tak přijít do styku s touto nevybíravou nákazou.

Mezi ty další, kteří pomáhají zmírňovat tyto hrozivé následky jsou učitelé, podniky, kde se nemůže zastavit provoz, listonoši, dobrovolníci, vysokoškoláci, vědci a někteří novináři, a tak by se dalo pokračovat. Všem těm jsou nesmírně vděčni děti, školáci a senioři, že se o ně s takovou láskou starají.

Tak krizovou situaci jsme nikdy nezažili. Je dobře, že Blaničtí rytíři povstali a společně bojují proti zákeřnému nepříteli. Je však velká škoda, že jsou skupiny, které se nepřidaly a jen ztěžují práci těm, co nás všechny chtějí zachránit /někteří senátoři, poslanci, novináři, moderátoři, evropští poslanci… I bez nich to Blaničtí rytíři dokáží. Všem moc děkujeme.


Autor textu: A. Dušek