Letos bez karnevalu, ale zato se stezkou
Každý rok pořádáme karnevalový týden k založení MC Cipísek pro rodiče s dětmi. Letos se poprvé karnevalová párty konat nemohla a tak jsme slavili a spojili se alespoň virtuálně. V rámci narozenin jsme pro rodiče s dětmi připravily na jarní prázdniny Cipískovu procházku se zvířátky. Pro rodiny byly připraveny úkoly inspirované lesní zvěří celý týden v parku u hvězdárny. Mohli si tak společně projít a splnit úkoly individuálně, prostě v souladu s vládním nařízením. Naši zaregistrovaní návštěvníci pak e-mailem obdrželi také pamětní list.

Na samoobslužné stezceNa samoobslužné stezceZdroj: archiv MC Cipísek

Fotokoláž pro Cipíska i společné sfouknutí svíček
Společně jsme vytvořili narozeninovou fotokoláž z cesty i z karnevalového tvoření. Přišly nám i fotky dortíků, sušenek a muffinů pro Cipíska a spousta narozeninových přání. V pondělí 22. února nám pak děti mohly Cipískovi pomoci sfouknout všech 22 svíček na dortu alespoň na dálku, ve videu v naší facebookové skupině Rodičovské inspirace MC Cipísek.

Cipískova kolážCipískova kolážZdroj: archiv MC Cipísek

Roky přibývají, ale cíl je stejný - podporovat děti i rodiče
Mateřské centrum Cipísek vzniklo z iniciativy vedoucí mateřského centra Jitky Zapletalové a maminek, které se v roce 1999 rozhodly založit občanské sdružení a scházet se s dětmi. Za dvaadvacet let se poslání prostějovského mateřského centra Cipísek nezměnilo - stále podporuje mateřství, rodičovství a zdravé vztahy v rodině.

Mateřské centrum nabízí programy pro rodiče s dětmi od miminek po předškoláky, vzdělávací besedy, kurzy a semináře pro rodiče, dramaticko-výtvarný kroužek pro předškoláky, jednorázové akce, pohádkové soboty, příměstské letní tábory pro děti i pro rodiče s dětmi, individuální rodičovské poradenství a spoustu dalších aktivit.

Výroba masekVýroba masekZdroj: archiv MC Cipísek

Přestože se od loňského jara se Cipísek stěhuje střídavě podle nařízení vlády z reality do virtuálního světa, snaží se v rámci možností pokračovat ve své činnosti a být inspirací a podporou pro rodiče. A věří, že i toto těžké období překoná a vrátí se zase do reálných aktivit. A že ty další narozeniny, už zase oslaví karnevalem.

Bližší a aktuální informace o činnosti mateřského centra Cipísek najdete na Facebooku nebo webu ZDE
Facebooková skupina pro rodiče s dětmi do šesti let: Rodičovské inspirace MC Cipísek

Markéta Skládalová