V nelehké situaci, kdy se v prostějovské škole staví běžecký tunel a není přístup k atletickému oválu, se mladí atleti připravovali na soutěž hlavně v parku a na improvizovaných stanovištích.

„I v tak náročných podmínkách se nám podařilo děti připravit výborně. Věříme, že po dostavbě běžeckého tunelu a rekonstrukci atletického oválu budou podmínky na špičkové úrovni a ještě se zvýší zájem o atletiku v Prostějově, kde je velká tradice této královny všech sportů,“ uvedl Pavel Vaňák, jeden z trenérů prostějovské atletické mládeže.

close Mladí atleti Atletického klubu Prostějov v akci. info Zdroj: Se svolením Pavla Vaňáka zoom_in Mladí atleti Atletického klubu Prostějov v akci.

První kolo krajských přeborů přípravek se konalo v Prostějově dne 15. května. Vyhráli kluci z Prostějova se ziskem 143 bodů, druhý skončil Atletický klub Olomouc se ziskem 139 bodů a třetí místo bralo družstvo Atletické přípravky Olomouc se ziskem 102 bodů.

V dívkách dominoval také domácí tým z Prostějova se ziskem 165 bodů, druhý byl Atletický klub Olomouc se ziskem 113 bodů a třetí TJ Šumperk se ziskem 80 bodů.

Druhé kolo se konalo o 14 dní později ve Šternberku. Ovládli jej opět kluci z Prostějova se ziskem 191 bodů, na druhém místě skončil Atletický klub Olomouc se ziskem 139 bodů a třetí Atletický klub Šternberk se ziskem 90 bodů. V dívkách opět nedaly šanci ostatním dívky z Prostějova se ziskem 189 bodů, druhý Atletický klub Olomouc dosáhl na  134 bodů a třetí TJ Šumperk získal 112 bodů.

Třetí kolo v Olomouci se konalo dne 17. června. Kluci Prostějova tentokrát těsně vyhráli se ziskem 157 bodů, druhý Atletický klub Olomouc získal 154 bodů a třetí byly Atletické přípravky Olomouc se ziskem 96 bodů.

Mladí prostějovští atleti na závodech v Olomouci:

| Video: Youtube

V celkovém hodnocení Krasjkých přeborů přípravek Olomouckého kraje se stali šampiony kraje děvčata i chlapci z Prostějova!

„Chtěli bychom poděkovat všem rodičům, kteří nás podporovali a fandili na všech závodech a dále pak vedení klubu za velkou podporu. Úžasné výsledky, na které jsme dosáhli, jsou prací celého týmu. Táhli jsme za jeden provaz a každý se tak svým způsobem podílel na celkovém úspěchu našich družstev,“ ocenil trenér Pavel Vaňák.

Na přípravě a tréninku dětí se podíleli trenéři Barbora Zapletalová, Pavel Vaňák, Dominika Refková, Anita Štarnovská, Eliška Havlíková, Aneta Janáková, Barbora Kopecká, Kateřina Zahálková, Irena Špringerová a Simona Hýblová.

Autor článku: Pavel Vaňák, trenér AC Prostějov