NA CO SE TĚŠIT O VÍKENDU 24. - 26. ČERVENCE?

Naučné stezky u Běleckého mlýna
KDY: pátek 24. července od 8 hodin 
KDE: ráno odjezd do Ptení vlakem z Prostějova hl. n. v 8.02, návrat vlakem ze zastávky Zdětín do 13.30 
ZA KOLIK: poplatek za osobu 40 korun

Vydejte se na výlet ideální pro rodiny s dětmi vstříc lesními cestami plnými informačních tabulí nad Běleckým mlýnem. Spolu s Ekocentrem Iris dojdete i k nejvýše položené pozorovatelně zvěře Habrky, navíc objevíte Perníkovou chaloupku a navštívíte i nově vybudovanou vodní nádrž. Cestou budou připraveny hravé úkoly. Vycházku zakončíte v restauraci Bělecký mlýn. Délka trasy okolo 6 kilometrů, trasa je vhodná pro kočárky.

Bělecký MlýnZdroj: Richard Benýšek

Prázdninové odpoledne se Srdíčkem
KDY: pátek 24. července 15.30 
KDE: zámecký park a zahrada, Konice
ZA KOLIK: vstup volný 

Užijte si spolu s dětmi zábavné páteční odpoledne a podvečer v areálu konického zámeckého parku. Těšit se můžete na Zpívánky strýčka Líčka, zvířátka ze záchranné stanice Pateřín, modelování zvířátek z balónků, skákací hrad, malování na obličej a spoustu dalších atrakcí. Od 21 hodin začne promítání filmu Psí poslání 2. Občerstvení na akci je zajištěno.

Konický zámekZdroj: archiv

Naše hody v Němčicích
KDY: pátek 24. – neděle 26. července 
KDE: foyer kina Oko, areál místní ZUŠ, hasičská zbrojnice, místní stadion, areál chovatelů, kostel sv. Máří Magdalény, Němčice nad Hanou  
ZA KOLIK: vstup volný, vstupné dobrovolné 

Přijďte si užít hody do Němčic, které nabídnou nabitý program od pátku až do neděle. V pátek od 19.30 si vychutnejte inscenaci Loupež v Toweru v kině Oko, v sobotu pak s dětmi od 15 hodin zavítejte na klaunskou show do místního areálu ZUŠky a od 19 hodin přijďte posedět u cimbálové muziky z Dolních Bojanovic k hasičské zbrojnici. Těšit se můžete na makrely, maso z udírny, pivo i limo. V neděli pak v 10.30 prožijte duchovní zážitek na Mši svaté v kostele sv. Máří Magdalény, kde ve 14 hodin bude udělováno i slavnostní požehnání, od 16 hodin se těšte na hudební vystoupení místní ZUŠky. Po celou neděli navíc v areálu chovatelů v Novosadech probíhá od 9 do 18 hodin výstava drobného zvířectva.

Naše hodyZdroj: Němčice nad Hanou

Argema v Prostějově
KDY: sobota 25. července od 16 hodin  
KDE: vedle OC Albert, Prostějov 
ZA KOLIK: vstupenky 250 korun

Okořeňte si sobotní podvečer skvělým koncertem rockové kapely Argema. Aktuálně skupinu tvoří čtyři členové Josef Pavka, Kamil Hanáček, Ivoš Ledabyl a Jaromír Hnilica. Po dlouhé době opět zavítají do Prostějova, tak si jejich rockem nadupané hity nenechte ujít a dorazte.

Argema. Ilustrační foto.Zdroj: Archiv Argemy

Prohlídky s princeznou a její komornou
KDY: sobota 25. července (10.30, 13.30 a 14.30)
KDE: zámek, Čechy pod Kosířem
ZA KOLIK: plné vstupné 110, snížené 80, rodinné za 300 korun 

Potěšte sebe i děti a vyrazte na pohádkovou prohlídku zámku s princeznou a její komornou. Text prohlídky bude upraven pro dětské návštěvníky a prohlídka potrvá 40 minut.

Pohádkové prohlídkyZdroj: archiv Deníku

Koncert Pavla Šporcla na plumlovském zámku
KDY: sobota od 19 hodin 
KDE: koncertní sál Vysokého zámku, Plumlov 
ZA KOLIK: vstupenka v předprodeji za 490, na místě za 550 korun

Vychutnejte si na zámku Plumlov koncert houslového virtuóza světového renomé, Pavla Šporcla. Jako host vystoupí také Barbora Kodetová Šporclová. Večer bude věnován poctě italského houslisty N. Paganiniho.

Houslista Pavel Šporcl bude mezi online gratulanty.Zdroj: Jitka Vepřovská

Revival fest v Konici
KDY: sobota 25. července od 18 hodin 
KDE: zámecký park, Konice 
ZA KOLIK: 250 korun 

K létu patří nejen koupání, ale také skvělé koncerty. Na jeden takový můžete zavítat v sobotním podvečeru do zámeckého parku v Konici. Na Revival festu vás rozparádí hity od nejznámějších světových kapel – Metallicy, Bona Joviho, Red Hot Chily Peppers a dalších.

Revivalový festival v Králově Dvoře.Zdroj: Deník / Pavel Paluska

Odhalení Žraločí epopeje v plumlovském kempu Žralok v létě 2019
Ivo Šmoldas ve Žraloku odhalí pomník Neznámého pijana

Hodová zábava v Dětkovicích
KDY: sobota 25. července od 20 hodin  
KDE: hřiště za pohostinstvím, Dětkovice 
ZA KOLIK: 80 korun

Přijďte se v sobotu bavit do Dětkovic. Místní dobrovolní hasiči na hřišti pod širým nebem pořádají tradiční hodovou zábavu. Parket roztančíte na hity rockové kapely Kokeno rock. Nebude chybět ani tombola a skvělé jídlo i pití. Tak dorazte.

Kokeno Na RybníčkuZdroj: šín

Strongmann – veřejný trénink
KDY: sobota 25. července od 15 hodin 
KDE: nádvoří zámku, Plumlov 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Nadělte si veřejný trénink siláků z tréninkového střediska v Dobromilicích, který povede samotný mistr republiky, Stanislav Pukla. Přijďte podpořit nebo si sami vyzkoušet zvedání a přenášení břemen či soutěž v drcení váhy.

Soutěž pro amatérské strongmany 'Liga začátečníků' se ve Vrdech na Kutnohorsku konal v sobotu 20. června.Zdroj: Deník / Michal Bílek

Hody v Prostějovičkách
KDY: víkend 25. - 26. července od 14 hodin
KDE: areál „Zahrádky“, Prostějovičky 
ZA KOLIK: vstup zdarma, na večerní akce pak za 100 korun 

„Čí só hode, naše hode…“ Nenechte si ujít tradiční hody v Prostějovičkách, které nabízí bohatý program po celé sobotní i nedělní odpoledne. V sobotu hody odstartují zábavnými atrakcemi pro děti (skákací hrad, karneval). V 15.30 se pobavíte u tradiční Hodové lávky. Večer pak koncert kapel Novios a Awacs. V neděli od 14 hodin pohodové odpolední posezení. Bohaté občerstvení po oba dny zajištěno.

Tištínské hody 2020Zdroj: Adéla Palíšková

Vtipné odpoledne u knihostromu
KDY: neděle 26. července od 14 hodin 
KDE: u místního knihostromu, Ptení
ZA KOLIK: vstup volný 

Přijďte v nedělním odpoledni posedět a poklábosit u kávy či čaje u místního knihostromu. Akci pořádá Spolek Ptení beze slibů. Můžete se navíc těšit i na spoustu zábavných vtipů.

Výroba, instalace a užívání knihostromu ve PteníZdroj: Pavel Šnajdr, Ptení beze slibů z.s.

Jakubská pouť v Kostelci na Hané
KDY: neděle 26. července od 9.30
KDE: místní kostel a farní areál, Kostelec na Hané 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Ještě nemáte plán na neděli? Pak vyrazte do Kostelce na Hané na Jakubskou pouť. V 9.30 prožijte Mši svatou celebrovanou P. Antonínem Pražanem. Od 14.30 pak následuje odpolední program ve farním areálu. Těšit se můžete na kapelu Akvarel i vystoupení Hanáckého folklorního souboru Kosíř nebo ukázky kovářského řemesla. Nebudou chybět ani ochutnávky vín z jižní Moravy či atrakce pro děti.

Farní kostel sv. Máří Magdalény.Zdroj: SOkA

Posezení s hudbou v Ohrozimi
KDY: pátek 24. – neděle 26. července (vždy od 17 hodin) 
KDE: areál nad místním kulturním domem, Ohrozim
ZA KOLIK: vstup volný 

Příjemně strávený víkend s dobrým jídlem i hudbou. Taková jsou posezení s hudbou a občerstvením v Ohrozimi. V pátek navíc od 19 hodin hraje open air kapela Putyk Acoustic. Výborné makrely, hovězí hamburgery, grilované maso a další dobroty navás budou po celý víkend čekat, tak rozhodně dorazte.

MakrelyZdroj: Facebook TJ Ohrozim, z. s.