KAM O VÍKENDU 28. - 30. srpna?

Komentované prohlídky historických prostor radnice
KDY: pátek 28. srpna (14.00 a 15.30)
KDE: sraz před radnicí, Prostějov 
ZA KOLIK: vstup zdarma, nutné se objednat 

Nenechte si ujít dvě mimořádné prohlídky historických prostor radnice v pátek 28. srpna ve 14 a v 15.30 hodin. Vaším průvodcem a partnerem pro případné dotazy bude samotný primátor města, František Jura. Je nutné se objednat na tel. čísle 800 900 001.

Na radniční věži v ProstějověZdroj: DENÍK/Radim Havlík

Prázdniny s hvězdárnou
KDY: pátek 28. srpna v 10 a ve 14 hodin 
KDE: Hvězdárna, Prostějov 
ZA KOLIK: pro děti je 20, pro dospělé za 40 korun

Prožijte s dětmi astronomický pátek na prostějovské hvězdárně a dopřejte nevšední zážitek nejen jim, ale i sobě. Od 10 hodin bude připravena projekce tematické pohádky o vesmíru. Ve 14 hodin také můžete společně pozorovat dalekohledem skvrny a erupce na Slunci.

HvězdárnaZdroj: Jiří Kopáč

Dvojvernisáž fotografických výstav
KDY: pátek 28. srpna od 17 hodin 
KDE: galerie Duha, Školní 4, Prostějov
ZA KOLIK: vstup volný 

Rádi se kocháte nádhernými fotografiemi? Pak zavítejte na slavnostní dvojvernisáž umělců Ivana Vikára a Milana Samochina. Během vernisáže bude také pokřtěna kniha Čehovická povídání. Obě výstavy můžete navštívit až do 30. září.

Pozvánka na vernisážZdroj: Milan Samochin

Rozloučení s prázdninami ve Smržicích
KDY: pátek 28. až sobota 29. srpna, v pátek od 17.30
KDE: sraz na tábořiště ve Vývoze
ZA KOLIK: vstup volný

Pokud se vaše chtějí rozloučit opravdu stylově-dobrodružně s prázdninami, mají v pátek a sobotu jedinečnou příležitost. Vezměte stany, karimatky, spacáky a dorazte v pátečním podvečeru na místní tábořiště ve Vývoze. Připraveno budespousta her, soutěží i tradiční stezka odvahy. Nebude chybět ani oblíbené opékání špekáčků u táboráku a zpívání písniček za zvuku kytary. Přespání je do rána, kdy si dáte v trávě výbornou snídani.

Opékání špekáčků. Ilustrační foto.Zdroj: Deník / Attila Racek

Hodová zábava v Kostelci
KDY: sobota 29. srpna od 20 hodin, neděle 30. srpna od 20.30 
KDE: fotbalové hřiště, Kostelec na Hané 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Nenechte si ujít tradiční kosteleckou hodovou zábavu, kterou pořádají místní fotbalisté. V sobotu protančíte noc na skvělou hudbu Sax Rock. V neděli pak můžete přijít podpořit tým A na domácí utkání, které bude předcházet večernímu promítání letní komedie 3Bobule. Bohaté občerstvení na akci zajištěno.

3Bobule.Zdroj: Deník/repro

Memoriál Otmara Malečka
KDY: pátek 28. – sobota 29. srpna, hlavní program vždy od 15 hodin 
KDE: velodrom, Prostějov 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Pokud milujete dráhovou cyklistiku, pak by vám nemělo uniknout tradiční srpnové Grand Prix Prostějov a Memoriál Otmara Malečka. Zavítejte na opravený prostějovský velodrom a užijte si skvělou atmosféru jezdců v barevných trikotech. Vaši podporu jistě ocení. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z něj opět poputuje na olomouckou onkologii.

Prostějovský memoriál Otmara Malečka 2018Zdroj: Deník / Ondřej Kašlík

9. Plumlovský kotlík
KDY: sobota 29. srpna od 9 hodin 
KDE: kemp Žralok, Plumlov
ZA KOLIK: vstup volný 

Máte rádi guláš? A ještě raději ho vaříte? Pak přijďte v sobotu dopoledne poměřit síly s dalšími gulášovými mágy na tradiční v pořadí již 9. ročník Plumlovského kotlíku. V 9 ráno prezentace družstev, od 10 do 14 hodin vaření a průběžné hodnocení poroty. Hudebně akci okoření DJ Pawell. Ve 20.30 bude následovat projekce letního Kofo-kina.

Plumlovský kotlík 2015Zdroj: DENÍK/Karel Rozehnal

Charitativní běh Petry Linetové
KDY: sobota 29. srpna od 14 hodin 
KDE: hřiště, Hluchov 
ZA KOLIK: startovné i vstupné dobrovolné 

Poběžte pro dobrou věc. Podpořte hemato-onkologické oddělení FN Olomouc. Na výběr jsou čtyři trasy: Maminky s kočárky a děti, Příležitostní běžci – 2 km, Nadšenci – 7 km, Srdcaři – 20 km. Těšit se můžete i na lekce jógy, aukci obrazů, ukázku výcviku obranných psů, povídání s horolezcem Z. Vychodilem a pro děti bude připraveno malování na obličej. Podmínkou účasti je mít na sobě něco růžového na počest Petry Linetové, která tuto barvu milovala.

Charitativní běh v Holešově 2020Zdroj: Hana Helsnerová

Stínavské country pódium
KDY: sobota 29. srpna od 12 hodin
KDE: hřiště, Stínava
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Milovníkům country hudby srdce zaplesá. Ve Stínavě to od sobotního pravého poledne bude krásně znít. Vystoupí kapely – Prolom, Karanténa, No Problem, Ashena s kapelou, Tres Soldanos, Tak určitě a další. Akce se koná za každého počasí. Proti dešti i slunci je připraven obrovský party stan. Bohaté občerstvení zajištěno.

Country festival ve VojtěchověZdroj: DENÍK/Pavel Moš

Barokní synagogy v českých zemích - výstava
KDY: do neděle 27. září, denně od 9.30 až 12.00 a 13.00 až 18.00, kromě pondělků 
KDE: galerie Špalíček, Uprkova č. 18, Prostějov 
ZA KOLIK: plné 40, snížené 20 korun, děti do 6 let zdarma 

Zveme vás na výstavu, která představuje nejstarší, historicky a umělecky nejcennější synagogy vybudované v Čechách a na Moravě v 17. a 18. století. Výstava je dopracována o panely s prostějovskými synagogami a modlitebnami, budete se tak moci seznámit s jejich architekturou, osudem i současným vzhledem. 

Malé vitrážové oknoZdroj: MaGPV

Hurá na letňák do Mostkovic
KDY: sobota 29. srpna od 20.30
KDE: Letní kino, Mostkovice 
ZA KOLIK: 100 korun

Přijďte si se svou drahou polovičkou nebo třeba s přáteli užít poslední srpnovou sobotu. Vychutnejte si třetí pokračování úspěšné letní komedie z prostředí prosluněných moravských vinic. V hlavních rolích Tereza Ramba a Kryštof Hádek.

Letní kino ProstorZdroj: šín

Veřejné bruslení na zimáku v plném proudu
KDY: víkend 22. – 23. srpna, sobota (13.00 - 15.00), neděle (14.00 - 16.00)
KDE: zimní stadion, Prostějov 
ZA KOLIK: dospělí 40/60 korun, děti do 15 let za 30/50 korun - 1 hodina/2 hodiny

Chybí vám zima a s ní spojené zimní sporty? Pak obujte lední brusle a užijte si veřejné bruslení na ledové ploše zimního stadionu. Brusle je zde možné půjčit za mírný poplatek spolu s helmou. 

Veřejné brusleníZdroj: šín