KAM O VÍKENDU 4. - 6. září?

Michal David rozpálí Mostkovice
KDY: pátek 4. září od 20 hodin
KDE: letní kino, Mostkovice
ZA KOLIK: 590 korun

Milujete hity Michala Davida? Pak si nenechte v pátečním večeru ujít jeho koncert s podtitulem „Zas bude OK“. Populární zpěvák vystoupí v mostkovickém letním kině spolu s kapelou Kvatro. Těšte se na nezapomenutelnou show, při níž zazní úspěšné hity i písně z archivu. Vstupenky za 590 korun zakoupíte v síti Ticketportal.

close Michal David. Ilustrační foto. info Zdroj: Michal David zoom_in

Mistrovství UNITOP České republiky v boxu
KDY: pátek 4. září od 9.30 hodin 
KDE: Národní sportovní centrum, Za Velodromem 7, Prostějov 
ZA KOLIK: vstup zdarma

Máte rádi box? Pak přijďte v pátečním dopoledni podpořit policisty na policejní mistrovství ČR v boxu. Turnaje, který se koná pod hlavičkou Unie tělovýchovných organizací policie, svazu policistů a hasičů, z.s. (UNITOP ČR), se zúčastní policisté a občanští zaměstnanci Policie ČR a Ministerstva vnitra ČR. Akce bude mít také charitativní přesah v podobě dobročinné sbírky, jejíž výtěžek poputuje Nadaci policistů a hasičů.

close Box. Ilustrační foto. info Zdroj: Shutterstock zoom_in

Putování ke kamennému hrádku
KDY: sobota 5. září od 7.55
KDE: okolí obce Lipová (Lipová u Prostějova, hrádek Špacírštejn) 
ZA KOLIK: vstup volný 

Ještě jste neslyšeli o hrádku Špacírštejnu? Pak je čas vzít děti na výpravu plnou dobrodružství. Spolu s ekocentrem Iris se vydejte na krátkou vycházku okolím Lipové, kterou zakončíte návštěvou kamenného hrádku Špacírštejn. V okolí tohoto unikátního díla vystavěného místním nadšencem budou děti pátrat po ukrytém dávném pokladu, při jehož hledání jim pomohou zakleté pohádkové postavy. Ráno odjezd autobusem z Prostějova do Lipové v 7.55 ze stanoviště číslo 10. Délka trasy okolo pěti kilometrů.

close Hrádek Špacírštejn u Lipové na Prostějovsku - 26. října 2019 info Zdroj: Deník / Karel Rozehnal zoom_in

22. Smržická šlapka a vandr
KDY: sobota 5. září (start od 7 do 10 hodin) 
KDE: start ze sportovního areálu, Smržice
ZA KOLIK: startovné nad 1 metr 30 korun, pod 1 metr 10 korun 

Klub českých turistů pořádá tradiční Smržické vandr a šlapku. Start mezi 7. až 10. hodinou ze smržického sportovního areálu. Připravena bude kombinace pěších tras Smržického vandru a cyklotras Smržické šlapky. Podrobné informace o trasách naleznete na Facebooku KČT Smržice.

close Smržická šlapka info Zdroj: šín zoom_in

Hanácké pivní slavnosti
KDY: sobota 5. září od 12 hodin, oficiální zahájení a hudební program pak od 17 hodin 
KDE: vedle OC Albert, Prostějov 
ZA KOLIK: vstupné v předprodeji 180 korun 

Největší pivní svátek na Prostějovsku je konečně tady. Můžete vybírat ze třiceti druhů piv, ale také ze skvělých burgerů. Bude to jízda, kterou hudebně okoření kapela z Valašského Meziříčí, Mňága a Žďorp, zahraje i Komunál, Pavel Callta a další. Slavnostní zahájení v 17 hodin.

close Pivní slavnosti Bílovice info Zdroj: šín zoom_in

Mánesovy obrazy v hudbě
KDY: sobota 5. září od 18 hodin 
KDE: Velký sál zámku, Čechy pod Kosířem 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Ke 200. výročí narození význačného českého malíře, ilustrátora a grafika, Josefa Mánesa se v září pořádá mnoho připomínkových akcí. Pokud Vás zajímá, jak se dají ztvárnit obrazy Josefa Mánesa hudbou, přijďte na jedinečný koncert. Na klavír zahraje Vendula Urbanová, která dlouhodobě působí ve Francii. Svým zpěvem nás pak okouzlí Lucie Laubová spolupracující s mnoha hudebními tělesy po celé ČR. Vzhledem k omezené kapacitě sálu, je doporučena rezervace míst na telefonním čísle: 773 784 110 nebo na: rezervacecpk@seznam.cz.

close Zámek Čechy pod Kosířem info Zdroj: Nevrlá Hana zoom_in

Za vílou Pilávkou
KDY: sobota 5. září (start od 6.30 do 9 hodin) 
KDE: start od restaurace Na Bytovkách, Konice 
ZA KOLIK: startovné 30, děti do 15 let 15 korun

Osmý ročník oblíbeného turistického pochodu a cykloturistické jízdy přinese opět spoustu zážitků. Vyrazte sami, s přáteli či rodinou a zvolte si délku trasy, buď na kole či pěšky anebo obojí, tak, aby vám plně vyhovovala. Pěší trasy jsou v délce 7, 14 nebo 22 kilometrů. Cyklotrasy pak 20, 40 nebo 60 kilometrů. Přesný rozpis naleznete Facebooku Turistické informačního centra Konice nebo na telefonu 723 769 142.

close Studánka a pramen potoka Pilávka s kamennou sochou stejnojmenné víly. info Zdroj: Deník / Jiří Kopáč zoom_in

4. Labutický „Oktoberfest“
KDY: sobota 5. září od 13 hodin 
KDE: hasičárna, Labutice 
ZA KOLIK: vstup volný

Milujete pivo, pak vyrazte na již tradiční Labutický Oktoberfest, který pořádají místní dobrovolní hasiči. Těšit se můžete nejen na hořký zlatý mok, ale také na dobroty z udírny i makrely. Pro děti nebude chybět atrakce v podobě skákacího hradu.

close Pivní festival Oktoberfest v Mnichově info Zdroj: ČTK zoom_in

Strašidelná stezka čeká v Dřevnovicích
KDY: sobota 5. září od 18 hodin  
KDE: areál Zdraví, Dřevnovice 
ZA KOLIK: vstup volný 

Začala škola a podzim klepe na dveře. Přijďte si užít sobotní podvečer a trochu se bát. Užijte si strašidelnou stezku v Dřevnovicích. Od 18 hodin se těšte na prázdninovou show Deni a Teri. Na stezku pak vyrazíte společně po setmění. Mimo jiné na vás čeká i malování na obličej, cukrová vata a závěrečný ohňostroj.

close Seloutky prošel velký lampionový průvod. Nechyběla ani strašidelná stezka. info Zdroj: Deník / Michal Sobecký zoom_in

Krytem vojenské civilní ochrany
KDY: neděle 6. září od 10 hodin 
KDE: sraz u hřiště školy na Husově náměstí, Prostějov 
ZA KOLIK: vstup volný

První zářijový víkend se ponese ve znamení otevřených bran památek v rámci tradiční akce Dny evropského dědictví. Projděte se prostějovským podzemním krytem na Husově náměstí, který dnes slouží jako záložní prostor pro civilní obyvatelstvo. O dobrodružství nebude nouze.

Barokní synagogy v českých zemích - výstava
KDY: do neděle 27. září, denně od 9.30 až 12.00 a 13.00 až 18.00, kromě pondělků 
KDE: galerie Špalíček, Uprkova č. 18, Prostějov 
ZA KOLIK: plné 40, snížené 20 korun, děti do 6 let zdarma 

Zveme vás na výstavu, která představuje nejstarší, historicky a umělecky nejcennější synagogy vybudované v Čechách a na Moravě v 17. a 18. století. Výstava je dopracována o panely s prostějovskými synagogami a modlitebnami, budete se tak moci seznámit s jejich architekturou, osudem i současným vzhledem. 

close Malé vitrážové okno info Zdroj: MaGPV zoom_in