Změnu v zemi hojně navštěvované českými turisty dnes oznámil na twitteru i šéf české diplomacie Jakub Kulhánek. "Dobrá zpráva pro naše turisty mířící do Chorvatska. I díky naší iniciativě Chorvaté prodloužili dobu platnosti očkování ze sedmi na devět měsíců po druhé dávce. Češi naočkovaní mezi prvními na začátku roku tak budou moci nadále cestovat do Chorvatska s očkovacím certifikátem," napsal ministr.

Kvůli nárůstu počtu nakažených na jadranském pobřeží Chorvatsko na druhé straně zpřísnilo některá protiepidemická opatření v nejvíce postižených župách této oblasti země. Božinović - jenž rovněž stojí v čele úřadu civilní ochrany, který rozhoduje o opatřeních proti šíření koronaviru - mimo jiné sdělil, že se zavádí zákaz akcí, při nichž je na jednom místě přítomno více než 50 osob nemajících "covidové" potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci. I s tímto potvrzením se však může sejít nejvýše tisíc lidí.

Češi se nevyhýbají ani exotickým destinacím. Zájem o bydlení mají i na Mauriciu.
Chorvatsko, nebo Španělsko? Bydlení u moře láká Čechy víc než před pandemií

Chorvatské turistické sdružení v souvislosti s aktuální epidemickou situací v zemi s odvoláním na průzkum Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) tvrdí, že Chorvatsko má v současné době nejpříznivější epidemiologickou situaci ve srovnání s ostatními středomořskými destinacemi. Podle uvedeného průzkumu je současná průměrná čtrnáctidenní míra výskytu koronaviru na 100.000 obyvatel v Chorvatsku 33,7.

Ředitel zastoupení Chorvatského turistického sdružení pro Českou republiku a Slovensko Dubravko Miholić v poskytnuté tiskové zprávě mimo jiné rovněž sdělil, že od začátku roku navštívilo Chorvatsko 336 tisíc hostů z České republiky. Aktuálně jich tam pobývá kolem 55 tisíc.