Olomoucký státní zástupce dokončil výslechy v případu policisty z Olomouce, který je podezřelý z pokusu znásilnění své kolegyně na policejní služebně. K uzavření chybí znalecké posudky.

„Vyslechl jsem posledního člověka, kterého jsem měl v plánu. Nyní by se měly zpracovat znalecké posudky z oboru zdravotnictví. Jde o psychologické posudky obou účastníků. Za měsíc by se mohl případ ukončit,“ řekl státní zástupce Jiří Jančík.
Policista byl obviněn z pokusu znásilnění na konci března. Svou kolegyni se měl pokusit znásilnit přímo v prostorách služebny během společenské akce. Incident se měl odehrát mimo pracovní dobu. Muž ženě údajně strhal šaty a způsobil jí zranění. Podle žalobce policista vinu popírá a tvrdí, že si kolegyně případ vymyslela.

Případem se zabývala i Inspekce ministerstva vnitra, která jej s návrhem na obvinění předala státnímu zástupci. Případ se nyní znovu k inspektorům vrátil. Kolegové obviněného totiž státnímu zástupci předali podnět, aby se prověřilo, zda nejde o pomluvu. „Podání bylo postoupeno inspekci. Je potřeba podrobněji prověřit, zda to podezření je důvodné,“ doplnil Jančík. Podle něj však z toho nevyplývá, že někdo z účastníků této kauzy musí být nutně obviněn, ať už z pokusu znásilnění nebo z pomluvy. „Může nastat i varianta zproštění, kdy se například nepodaří prokázat, že se skutek stal,“ dodal Jančík.