„Příčinou smrti byla podle okamžité lékařské prohlídky rozsáhlá zhmoždění hlavy. Předpokládáme, že ženu někdo zavraždil, nejspíš kolem půlnoci třináctého listopadu,“ informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Podotkla, že se zatím nedá určit, zda vrahem byla jedna osoba, či snad více lidí. Přesnou příčinu smrti, ale i dobu, kdy žena skonala, určí soudní pitva. „Zrovna zde mám vyšetřující kriminalisty,“ řekl Deníku včera dopoledne Petr Dostalík, přednosta stanice Kojetín, pod níž Nezamyslice spadají. Ženu, která ukončila svůj život za smutných okolností pozdě v noci z úterý na středu znal. „Vegetovala na nádraží už asi deset let,“ poznamenal Dostalík. Popřel, že by mrtvolu našel někdo ze zaměstnanců Českých drah. „Byl to člověk z obce,“ konstatoval.

„Tu paní jsme dobře znali, na nádraží byla každý den,“ rozpovídal se jeden z dvojice zkřehlých mladých mužů z Nezamyslic, kteří postávali na perónu a čekali na vlak. O její smrti již slyšeli. „Že ji někdo zabil? To si vůbec nedokážu představit, byla neškodná,“ podotkl druhý mladík.

„Žena byla nekonfliktní, na nádraží zalévala kytky a utírala parapety, všichni jsme ji dobře znali. Nedokážeme si představit, že by ji zabil někdo z místních,“ shodli se. „Slyšel jsem, že v tom objektu bydlela i se svým psíkem,“ pokračoval muž.

Prochladlý pes skutečně zůstal vystrašený v drážním domku. Včera se o něho ještě starali vyšetřující kriminalisté. „Psíka krmíme a starosta slíbil, že ho předá do útulku,“ uvedl hlídkující policista. K průběhu vyšetřování smrti a jejím okolnostem se ale odmítl vyjádřit.

Železničáři domek, v němž žena zřejmě skonala, chtějí zabezpečit tak, aby se do něj již nikdo nedostal. „Uděláme to co nejdřív,“ slíbil Dostalík.
„Měli to udělat už dávno. Ten domek se k ničemu nevyužívá,“ shodli se lidé, čekající na nádraží.