Řidiči, kteří projížděli úsekem směrem od Stařechovic, museli nabourané auto objet v protisměru, a to bez dostatečného výhledu v zatáčce. „Odstavené auto nebylo ve směru od Stařechovic skoro vůbec vidět. Když jsem tudy v sobotu odpoledne projížděl, málem jsem do něj naboural. Nechápu, jak ho tady policie mohla nechat tolik dní stát. Dvě auta se kvůli němu nemohla na tomto úseku vyhnout, takže šoféři kličkovali a složitě havarované auto předjížděli. Na silnici byla navíc spousta střepů, takže kdokoli mohl píchnout pneumatiku,“ uvedl včera Zbyněk Kovář z Čech pod Kosířem.

Policisté krátce po nehodě dorazili na místo a prostor kolem automobilu označili výstražnými přenosnými značkami. „Podle státní poznávací značky vyhledali majitele. Ten slíbil, že vozidlo ze silnice odstraní,“ sdělila za prostějovské policisty Marcela Nadymáčková.

Majitel nechal svůj automobil na silnici čtyři dny. V noci ze čtvrtka na pátek mu vandalové vymlátili boční okénko, další noc mu někdo propíchal pneumatiky a v pondělí ráno mělo vozidlo rozmlácené všechny skleněné výplně a zničený interiér.

Po upozornění Prostějovského deníku se policie začala zabývat odtahem automobilu. „Policisté se jeli na místo znovu podívat. Zjistili, že majitel vozidlo ze silnice neodklidil, tak jak slíbil, a že vůz stále brání plynulému silničnímu provozu. Proto jej co nejdříve necháme odtáhnout,“ slíbila včera odpoledne Marcela Nadymáčková.