Dopoledne vytahoval pomocí traktoru kmen stromu. Na nerovném úseku zahrady se však traktor začal při couvání naklánět na levou stranu, muž z něj vypadl a stroj ho zavalil. Starší muž nehodu nepřežil.

„K tragédii došlo kolem desáté hodiny dopoledne. Muž se pokoušel vytáhnout kmen ze své zahrady a přitom na něj nešťastnou náhodou spadl traktor,“ doplnila prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková. Jak dodala, policie případ vyšetřuje. „Cizí zavinění jsme už ale vyloučili,“ poznamenala mluvčí.

Přestože krátce po nehodě přiletěl do obce vrtulník zdravotnické záchranné služby z Olomouce, život se muži nepodařilo zachránit. „Na místě jsme byli během deseti minut. Výhodou bylo, že jsme mohli přistát na poli, přímo vedle domu zraněného,“ uvedl šéf zdravotnické letecké záchranné služby Jan Weinberg, který zasahoval na místě nehody.

Ještě před příletem zdravotníků zavolali sousedé jednoho z místních obyvatel s traktorem. „Ten svým strojem odtáhl převrácený stroj a vyprostil tak zraněného muže. Okamžitě jsme jej začali resuscitovat, což trvalo bezmála padesát minut. Bohužel bez úspěchu. Muž utrpěl velmi těžká vnitřní zranění hrudníku a břicha, která nebyla slučitelná se životem,“ popsal Weinberg.

Případ je podle mluvčí prostějovské policie ojedinělý. „Nic podobného nepamatuji. Smrtelné úrazy jsme v posledních letech zaznamenali pouze na pracovišti,“ doplnila Nedělníková.